LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dr Kucharska-Dziedzic na prezydenta Zielonej Góry?

Choć do wyborów prezydenckich w Zielonej Górze jeszcze sporo czasu, to już od jakiegoś czasu trwa polityczna “giełda nazwisk”. Kto będzie się ubiegał o fotel prezydenta Zielonej Góry? Badamy nastroje i sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych ugrupowaniach politycznych.

Nowa Lewica w Zielonej Górze nie ma jeszcze kandydata na prezydenta miasta. Posłanka dr Anita Kucharska Dziedzic przyznaje, że lewicę musi reprezentować kandydat, który zjednoczy środowiska lewicowe i obywatelskie.

Dobrze by było, myśleć o kandydacie, który jednoczyłby środowiska lewicowe i obywatelskie. Mamy duży poziom zaangażowania obywatelskiego. W samej Zielonej Górze trzeba będzie siąść i wytypować jedną osobę. 

Panią poseł zapytaliśmy, czy ona sama – podobnie jak w ostatnich wyborach prezydenckich – rozważa swoją kandydaturę. Dr Kucharska Dziedzic nie wyklucza takiego scenariusza.

Może to będę ja, która będzie w stanie zjednoczyć wiele środowisk i rzeczywiście zrobić dobry wynik i wygrać wybory. Jak się człowiek nie czuje na siłach, to nie powinien startować. Ja już startowałam i jak na debiut zrobiłam dobry wynik. Musze wiedzieć, kto będzie mnie popierał, albo kogo jestem wokół siebie zjednoczyć. 

Przypomnijmy, że wybory samorządowe mają się odbyć w 2023 roku choć ostatnio na naszej antenie poseł Jerzy Materna z rządzącego krajem PIS-i przyznał, że mogą one zostać przesunięte o rok.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00