LUBUSKIE:

Czym przyciągają Lubniewice? Sprawdzimy pod koniec lipca

– Mieliśmy jechać na Pol’and’Rock Festival, brać udział w otwarciu festiwalu i w rozmowach w Akademii Sztuk Przepięknych. To padło, bo festiwal został odwołany – tak o planach organizacji Konwentu Marszałków w Lubuskiem mówiła marszałek Elżbieta Polak. Kostrzyn nad Odrą mieli odwiedzić samorządowcy z szesnastu województw. Nic jednak straconego, bo gości podejmie pałac w Lubniewicach.

Uczestnicy Konwentu Marszałków, który rozpocznie się 30 lipca, zobaczą, że Lubniewice łączą naturę i dobre położenie komunikacyjne.

Niedaleko jest trasa S3, autostrada A2, ale na tyle daleko, żeby nie zakłócić spokoju. Kompletna natura, zero przemysłu, przepiękne jeziora, pośród których leżą Lubniewice. Symbol, który w zasadzie wraca do swojej rangi, to zamek. Jest naprawdę ogromna szansa, że będzie powoli otwierany w jakimś niewielkim stopniu, ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Posiadłość w Lubniewicach będzie otwarta dla turystów już od 1 lipca. A jest w niej co podziwiać, jak przekonuje książę Jan Lubomirski, właściciel pałacu i ambasador województwa lubuskiego.

Trochę uporządkowaliśmy miejsce, tym bardziej przed otwarciem dla państwa, dla turystów. Mam nadzieję, że nie tylko z regionu. Możemy w nim zobaczyć na przykład dawną salę balową. Obecnie staramy się jej przywrócić ten charakter. Nawet tańczyłem tu ostatnio z córką. Następnie obok mamy salę jadalną, wielką galerię, gdzie niedługo znajdzie się więcej obrazów. Mam nadzieję, że państwo nas odwiedzicie. Zapraszamy.

Marszałek Elżbieta Polak przypomniała, że Lubniewice zdobyły również serce filmowców. To tu była kręcona część scen do filmu „Sztuka kochania” – produkcji o Michalinie Wisłockiej. Lubniewice mogą odwiedzać również miłośnicy turystyki rowerowej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00