HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Czy wojsko dołoży środki na obwodnicę zachodnią?

Co dalej z obwodnicą zachodnią Zielonej Góry? Jakie są plany z punktu widzenia formalnego związane z tą inwestycją? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Tzw. Odrzański Układ Komunikacyjny w dużej mierze dotyczyć będzie zachodniej części Zielonej Góry i zahaczać będzie o most w Pomorsku. Inwestycja warta jest kilkaset milionów złotych. Sporą część współfinansować ma – oprócz miasta, samorządu województwa i środków centralnych – także Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tymczasem Marcin Jabłoński  – członek zarządu województwa – powiedział w Radiu Index, że wojsko dziś nie chce wydać pieniędzy na tę inwestycję.

Zgodziliśmy się, by wpisać do programu regionalnego to przedsięwzięcie pod warunkiem, że zawrzemy porozumienie z kilkoma partnerami i znajdą się środki na sfinansowanie całości. Nie mamy potwierdzenia z MON-u, a kwota na zrealizowanie tego fragmentu wynosi 130 milionów złotych. Na razie informacje jakie płyną z MON-u są niekorzystne dla tego przedsięwzięcia. 

Marcina Jabłońskiego zapytaliśmy, czy stanowisko MON-u może ulec zmianie.

Wojsko twierdzi, że nie ma podstaw, by przekazać te środki. Być może zmieni to stanowisko, choć ta długa dyskusja nie była kwestią dużej ilości czasu, Staliśmy na stanowisko, ze inwestycja powinna być w większej kwocie finansowana z pieniędzy rządowych. 

Obwodnica zachodnia Zielonej Góry miałaby powstać w 2025 roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: