LUBUSKIE:TEATR

Czas na podsumowanie projektu: “Teatr, widzę, słyszę rozumiem”

Od tego sezonu realizowany jest program „Teatr, widzę, słyszę, rozumiem” Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępności do kultury przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych niedowidzących i niesłyszących. 

Do repertuaru trafiły spektakle z audiodeskrypcją oraz tłumaczami języka migowego. Nadszedł czas na podsumowanie tej edycji projektu.

Było, to ważne i potrzebne doświadczenie. Już samo szkolenie, które mieliśmy z dostępności we wrześniu jako pracownicy teatru uświadomiło nam, że takie projekty powinny odbywać się w każdej szkole.

 

W trakcie oglądania spektaklu z udogodnieniami pojawiły się “Touch Toury”. W ich trakcie widzowie mogli zapoznać się ze scenografią obecną podczas sztuki. Pojawili się także audiodeskryptorzy. Ta rola przypadła aktorom naszego teatru.

Jako aktor bez zmian, jako audiodeskryptor dużo lepiej niż w sezonie, kiedy nim nie byłem. Od zawsze byłem związany z pracą głosem. Cieszę się, że swoją pracą mogę służyć osobom z niepełnosprawnościami głównie osobom niewidomym i niedowidzącym. Umówmy się teatr jest od tego żeby dawać ludziom radość. Dla mnie jest to super sprawa.

 

Więcej o podsumowaniu projektu “Teatr widzę, słyszę, rozumiem w magazynie kulturalnym “Niezła Sztuka”

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00