LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Coraz cieplej w Zielonej Górze. Jak się chronić przed upałami?

Na termometrach w Zielonej Górze coraz wyższe temperatury. Nie są to jeszcze co prawda upały, ale lekarze specjaliści cały czas przypominają – pamiętajmy w okresie letnim o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu. Czyli wypijaniu właściwej ilości płynów.

Ile jej wypić – to zależy od naszej wagi. Mówi się, że osoba dorosła o wadze około 80 kg powinna wypijać około 3 litry płynów dziennie, najlepiej wody. I jak przekonuje Robert Górski, lekarz pogotowia ratunkowego, bardzo dobrym wyborem jest … “kranówka”. I to bez wcześniejszego przegotowania.

Im twardsza woda, tym zdrowsza dla człowieka. Bo w tym kamieniu, który się wytrąca i osadza choćby w czajnikach, są też sole magnezu, wapno, sód. Czyli wszystko to, co jest nam potrzebne. 

Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów to jedno. Warto pamiętać również o kremach z filtrem, nie tylko wybierając się na plażę. W upalne dni przydadzą się także nakrycia głowy.

To jest na pewno bardzo dobry pomysł. Sięgajmy po czapki, chustki, kapelusze. I planujmy sobie nasz dzień tak, żebyśmy nie wychodzili, jeśli nie musimy, w największe upały. 

Chodzi tutaj o godziny pomiędzy 11 a 16. Apel ten jest kierowany głównie do seniorów, którzy to są szczególnie narażeni na udary słoneczne lub odwodnienie. Szczególną ochroną powinny zostać otoczone również dzieci.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00