LUBUSKIE:

Bezrobocie we wrześniu stabilne

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w ośmiu powiatach, przy czym największy spadek odnotowano w powiatach gorzowskim – o 169 osób oraz świebodzińskim – o 101 osób. Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w sześciu powiatach, najbardziej w nowosolskim – o 167 osób oraz w międzyrzeckim – o 115 osób.
 
Stabilizacja poziomu bezrobocia we wrześniu spowodowana była bardzo wysoką (najwyższą w tym roku) liczbą  „wyrejestrowanych” bezrobotnych – 11828 osób (o 2336 osób więcej niż w miesiącu poprzednim i o 1647 osób więcej niż w analogicznym okresie 2008 r.) przy bardzo wysokiej liczbie rejestrujących się bezrobotnych, wynoszącej 11823 osoby (o 1943 osoby więcej niż w miesiącu poprzednim i o 1769 osób więcej niż w analogicznym okresie 2008 r.).
 
Powodem wyłączeń z ewidencji bezrobotnych w dużej mierze były podjęcia pracy. Znacząco zwiększyła się liczba osób zaktywizowanych przez powiatowe urzędy pracy, wykorzystujące na ten cel środki pochodzące z Funduszu Pracy oraz w ramach programów dofinansowywanych ze środków UE. Również znaczną część bezrobotnych „wyrejestrowano” z ewidencji z powodu niepotwierdzenia gotowości do podjęcia pracy.
 
We wrześniu powiatowe urzędy pracy dysponowały 4162 ofertami pracy. Było ich o 11 mniej niż w poprzednim miesiącu i o 354 mniej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

Autor: Źródło: WUP

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00