LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Będą kontrole autokarów wiozących dzieci na ferie

Zielonogórscy policjanci ruszają z kontrolami autokarów, którymi dzieci udają się na wypoczynek podczas ferii zimowych. Podobnie jak w latach poprzednich stały punkt kontroli autobusów powstał na pętli MZK przy ulicy Wrocławskiej. 

Podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy KMP w Zielonej Górze, podkreśla, że policjanci są w stanie przeprowadzić taką kontrolę również w innych miejscach na terenie naszego miasta. Wystarczy zadzwonić na policję przynajmniej dzień planowanym wyjazdem.

Możemy zgłosić potrzebę takiej kontroli pod numerem telefonu sekretariatu Wydziału Ruchu Drogowego od godziny 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku. Jest to numer  47 795 20 50. Poza tymi godzinami zrobimy to poprzez połączenie z numerem 47 795 24 11 lub 24 12. Wszystkie te informacje znajdziecie Państwo na stronie naszej komendy w zakładce kontrola autokarów. 

A co jest sprawdzane podczas takiej kontroli? To także wyjaśnia podinsp. Barska.

Stan trzeźwości kierującego, stan techniczny autokaru, uprawnienia, zapis czasu pracy kierującego. Najważniejsze wyposażenie, czyli gaśnice i apteczkę też sprawdzamy. Do tego stan ogumienia. Kierujący następnie dostaje protokół kontroli. 

Warto dodać, że prowadzone przez policjantów kontrole autokarów są bezpłatnie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00