LUBUSKIE:

Bądź jak strażak. Wystarczy mieć telefon

Jeżeli widzicie hydrant, który jest bezpośrednim źródłem z którego straż może pobrać wodę, zgłoście go w specjalnie stworzonej aplikacji. W przypadku pożaru strażacy będą wiedzieć, w którą stronę muszą się udać, aby szybko i skutecznie zaopatrzyć się w wodę.

Pożar domu, czy wielopiętrowego budynku wymaga dużej ilości wody, często zastępy straży muszą się wymieniać, aby na bieżąco gasić pożar. Sytuację może uratować i zaoszczędzić czas – aplikacja StrażakOSM. W niej mieszkańcy mogą udostępniać położenie hydrantów oraz przesuwać i uaktualniać dane, a także usuwać hydranty, które wg mapy są w danym miejscu, a w rzeczywistości nie istnieją. Aplikacja jest darmowa i można jej szukać pod hasłami OSMHydrant oraz StrażakOSM.

Do 30 czerwca trwa również akcja HYDRANT, która została stworzona przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Połączona jest ona z konkursem dla najbardziej aktywnych mieszkańców. Według aktualnego rankingu na pierwszym miejscu plasuje się osoba, która zgłosiła 211 hydrantów. Więcej informacji znajdziecie na facebooku w wydarzeniu akcja HYDRANT.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00