LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

„Aktywny Samorząd” działa przez internet. PFRON uruchomił System Obsługi Wsparcia

„Aktywny Samorząd” to jeden z wielu programów przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki niemu można otrzymać dofinansowanie na naukę w szkołach wyższych, zakup sprzętu komputerowego czy pomoc w uzyskaniu prawa jazdy. Teraz starania o pieniądze będą dużo prostsze.

Wnioski o dotacje z programu „Aktywny Samorząd” można składać już przez internet. Udogodnienie to wprowadził Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otworzył System Obsługi Wsparcia. Jest to taka elektroniczna platforma, na której będzie można składać wszystkie wnioski we wszystkich obszarach tego programu. Jest to skierowane do wszystkich osób. Oczywiście najlepiej by było, żeby taka osoba miała profil zaufany, ale czasem nie jest to nawet konieczne. Zresztą samo założenie profilu zaufanego też jest dość proste. Także każdy, kto chciałby ubiegać się o środki w programie „Aktywny Samorząd”, może złożyć wnioski elektronicznie.Andrzej Gonia, dyrektor lubuskiego oddziału PFRON w Zielonej Górze

Elektroniczny System Obsługi Wsparcia działa w całym kraju. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnością mogą starać się o pieniądze z PFRON-u bez kolejek i trudności z dojazdem do miejsca składania wniosków.

Były takie sygnały ze strony osób niepełnosprawnych, że czasami na przykład jest problem z dojazdem do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. To kwestie i dojazdowe, i wynikające z niepełnosprawności, i czasami z różnych spraw transportowych. W związku z tym PFRON poszedł w tym kierunku, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym aplikowanie o różne dofinansowania.Andrzej Gonia

Na realizację programu „Aktywny Samorząd” PFRON przeznaczy w tym roku 181,5 miliona złotych. O dofinansowania z programu można się ubiegać do końca sierpnia tego roku. Więcej informacji znajduje się na stronie funduszu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00