LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

300 osób w Zielonej Górze będzie objętych programem rehabilitacji

Jak podaje urząd marszałkowski, w minionym tygodniu wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał umowę z Markiem Działoszyńskim, prezesem Szpitala Uniwersyteckiego, na realizację programu rehabilitacji zdrowotnej.

Dzięki dofinansowaniu, które wynosi ponad milion złotych, programem zostanie objętych 300 osób. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 lipca tego roku do końca 2020 r.  Celem projektu jest zwiększenie dostępności do świadczeń rehabilitacji medycznej dla 300 osób w wieku aktywności zawodowej z powiatu Miasto Zielona Góra i powiatu zielonogórskiego, w tym: min. 162 kobiet; min. 90 osób po 50. roku życia, które ze względu na schorzenia układu ruchu i/lub obwodowego układu nerwowego spowodowane wykonywaną pracą są narażone na opuszczenie rynku pracy z powodu czynników zdrowotnych (osoby pracujące) lub na pogłębienie wykluczenia zawodowego (osoby niezatrudnione) oraz przywrócenie im pełnej lub maksymalnej możliwej do osiągnięcia sprawności utrzymującej zdolność do kontynuacji lub podjęcia zatrudnienia wskutek objęcia kompleksową opieką rehabilitacji medycznej – informuje urząd marszałkowski.

Projekt realizowany będzie w obszarze powiatu zielonogórskiego, zaś beneficjentem programu jest Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: