LUBUSKIE:

23 nietrzeźwych w czasie weekendu

W porównaniu do roku ubiegłego, gdzie było 6 wypadków, 2 osoby zginęły a 11 zostało rannych – w tym roku jest lepiej. Mimo to wciąż dochodzi do wypadków, w których ktoś traci życie. Tak się stało w Wigilię, gdzie na drodze E-65 na obwodnicy Otynia 25-letnia kobieta jadąc od strony Niedoradza w kierunku Nowej Soli, na łuku drogi wpadła w poślizg, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z Dewoo Tico. Kierowca tico, 46- letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
 
Kolejny wypadek miał miejsce na drodze K-31 pomiędzy Kostrzynem a Górzycą. Tam kierowca mercedesa nie zachował należytej ostrożności podczas zawracania, w wyniku tego uderzył w niego jadący prawidłowo VW Passat. W mercedesie jechały 4 osoby, w tym 3-letnie dziecko, na szczęście nie zostało ranne.
Do wypadku doszło także na K-22, gdzie na drodze Licheń – Strzelce, kierowca wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pasażer tego samochodu został ranny.
 
Z kolei na drodze E-30 Świebodzin – Wityń, kierowca Audi jechał za szybko i zderzył się z Toyotą Corollą. Ranne zostały w tym wypadku 4 osoby.

 
Święta się skończyły, ale policja lubuska nie poprzestaje w pracy dbając o bezpieczeństwo. Dzisiaj w Zielonej Górze trwały działania „Trzeźwy poranek”, jutro w Gorzowie kolejne działania „Prędkość”. Wszystko po to, by uchronić uczestników ruchu przed wypadkami.
Niestety, dzisiaj z samego rana, doszło do kolejnego wypadku w Gorzowie na ul. Kostrzyńskiej. Kobieta jechała VW Passatem, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała z drogi, uderzając w drzewo. Na miejscu została przeprowadzona reanimacja kobiety, która znajduje się w teraz w szpitalu, jej stan jest ciężki.
 
Dlatego apelujemy! Stosujmy się do przepisów ruchu, „śpieszmy się powoli” i używajmy wyobraźni.
 

Autor: Źródło: KWP GW

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00