POLSKA I ŚWIAT:

Znamy najlepszą studentkę w Polsce

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było uzyskanie średniej ocen minimum 4,53 za ostatnie dwa semestry studiów. Jury brało też pod uwagę m.in. dorobek naukowy w postaci publikacji, referatów i prac badawczych oraz działalność w ruchu studenckim i mediach. Dużą wagę przywiązywano również do poziomu znajomości języków obcych kandydatów, odbytych nieobowiązkowych praktyk studenckich oraz otrzymanych przez nich nagród i wyróżnień.

Sylwię Wiśniewską do konkursu zgłosiła dr hab. Renata Oczkowska, promotor jej pracy magisterskiej. W drodze po tytuł studentka UEK zwyciężyła najpierw w etapie uczelnianym, a następnie została laureatką w województwie małopolskim. Wyboru zwycięzcy etapu krajowego, spośród laureatów regionalnych, dokonała Ogólnopolska Komisja Konkursowa złożona z wybitnych przedstawicieli nauki, organizacji studenckich i praktyków życia gospodarczego.

Sylwia Wiśniewska jest absolwentką studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie (specjalność: Zarządzanie firmą).

Jak informuje rzecznik prasowy UEK Piotr Bednarski, zwyciężczyni jest autorką 27 publikacji naukowych, również w języku angielskim. Przeprowadziła wiele badań naukowych w kraju i za granicą. Jako wieloletnia przewodnicząca koła naukowego organizowała liczne przedsięwzięcia skierowane do studentów i akcje charytatywne.

Sylwia Wiśniewska uczestniczyła również w międzynarodowych wymianach naukowych. Była pomysłodawcą i redaktor naczelną czasopisma studenckiego. Za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskich konkursach dla najlepszych studentów RP została uhonorowana listem gratulacyjnym JM Rektora UEK Prof. dr hab. Romana Niestroja. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Zwyciężyła w małopolskim etapie Konkursu na Najlepszego Studenta RP “Studencki Nobel 2009” zorganizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Organizatorem konkursu “Primus inter Pares” jest Zrzeszenie Studentów Polskich, a patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęła prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Historia konkursu sięga połowy lat sześćdziesiątych XX wieku.

Autor: Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00