ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Zbliżają się mikołajki

Grudzień to czas, w którym obdarowuje się bliskich, wręczając prezenty na mikołajki i pod choinkę. Z okazji mikołajek daje się dzieciom drobne upominki. W szkołach także obchodzi się tradycję dawania prezentów. Dzieci obdarowują się nawzajem niedrogimi przedmiotami, kupując prezenty wylosowanym wcześniej osobom. Od rodziców i dziadków dzieci dostają słodycze lub zabawki. Co można kupić dzieciom z okazji mikołajek?

Mikołajki klasowe

Mikołajki nie są w Polsce świętem oficjalnym, jednak od wielu lat tradycja obchodzenia tego dnia jest praktykowana w domach i w szkołach. Z okazji mikołajek dzieci często mają luźne lekcje, czasami szkoły i przedszkola organizują przedstawienia lub wyjście do teatru lub do kina. W większości szkół obchodzi się też klasowe mikołajki. Dzieci losują nazwiska kolegów i kupują im prezenty za określoną kwotę. W przypadku przedszkolaków i najmłodszych dzieci, prezenty kupowane są przez rodziców lub nauczycieli z pieniędzy klasowych – każde dziecko dostaje taki sam upominek. Najczęściej są to słodycze, kubek ze swoim zdjęciem, szkolne gadżety, kalendarz, układankę lub puzzle. Internetowy sklep dla dzieci daje możliwość kupienia takich prezentów w większej ilości.

Radość z dawania

Ekspert sklepu Hulahop.pl radzi, by rodzice wraz z dziećmi przygotowali drobne upominki dla członków rodziny, dzięki czemu dzieci zrozumieją, że dawanie prezentów cieszy tak samo, jak ich otrzymywanie. Prezenty można zrobić samodzielnie lub kupić drobne mikołajkowe upominki.

Prezent na mikołaja dla dziecka

Dla najmłodszych dzieci z okazji mikołajek kupuje się grzechotki, książeczki czy układanki. Starszym dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym można kupić grę planszową, puzzle czy model do samodzielnego sklejenia. Zabawki dla 10 latka wybierane na mikołajki to również modele do sklejania, a także puzzle, zabawkowe pistolety, piaski kinetyczne i oczywiście gry planszowe czy zestawy do robienia biżuterii.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: