POLSKA I ŚWIAT:

Uwaga na SMS-y za 40 zł!

Od jakiegoś czasu głośno jest o naciągaczach, którzy wydzwaniają na telefony komórkowe tylko po to, by pozostawić ślad po nieodebranym połączeniu. Liczą na to, że ofiary oddzwonią, a firma za połączenie ściągnie nawet kilkanaście złotych za minutę. Operatorzy przyznają, że to plaga. Jednak to nie jedyny problem.

Zmorą są także wiadomości SMS, których wysłanie może kosztować ponad 42,70 złotych. Po polskich komórkach rozsyłane są SMS-y z informacji o wygranych (np. "Wygrałeś samochód, aby dowiedzieć się więcej wyślij SMS na numer…"). W treści SMS-ów podawane są numery rozpoczynające się od 91, 92 czy 93.

Plaga komórkowych oszustów

To plaga – przyznają operatorzy o nowym sposobie wyłudzania pieniędzy od milionów użytkowników telefonów komórkowych. Mimo ostrzeżeń klienci nadal dają się nabierać na tzw. "sygnałki" od oszustów.

Nauczeni, że druga liczba w numerze SMS Premium zazwyczaj oznacza koszt wysłania SMS-a (tak jest w przypadku numerów rozpoczynających się od 7XX, np. SMS wysłany na numer 7212 – to koszt 2 zł netto, 7112 – to koszt 1 zł netto) często kusimy się, by wziąć udział w konkursie. Jednak SMS zaczynający się od numeru 93XX to już nie 3 zł netto. Koszt wysłania wiadomości SMS na numery od 93500 do 93599 wynosi aż 42,70 zł!. Nadawcy nie informują o tym w treści SMS-ów.

– Mam sporo reklamacji od klientów , którzy zostali w ten sposób naciągnięci i dziwią się, skąd taki wysoki rachunek – mówi portalowi Nowiny24.pl miejski rzecznik praw konsumenta w Przemyślu. Przyznaje jednak, że w takiej sprawie nie da się wiele zrobić – klient musi uregulować taki rachunek.
 

Autor: Źródło informacji: www.interia.pl

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00