POLSKA I ŚWIAT:

Studenci odpowiedzą za przekręt

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu daje swoim studentom możliwość dwukrotnej, w ciągu roku, wymiany okularów korekcyjnych. Warunkiem otrzymania nawet 1500 zł dopłaty jest przedłożenie zaświadczenia od lekarza o pogorszeniu wzroku i faktury za kupione okulary.
 
Jak poinformowano w toruńskiej prokuraturze, akt oskarżenia skierowany do sądu obejmuje sześciu studentów polonistyki i anglistyki, którzy fałszując dokumenty, otrzymali łącznie ponad 5 tys. zł. Najbardziej obrotny student uzyskał w ciągu jednego roku 2,1 tys. zł zapomogi na okulary.
 
Na trop procederu wpadła pracownica uczelni, która próbowała sprawdzić dane lekarza podpisanego pod zaświadczeniem. Dane okazały się fałszywe, podobnie jak w przypadku kilku innych zaświadczeń, fałszowano także faktury.
 
Czworo spośród oskarżonych zostało już ukaranych naganą przez komisję dyscyplinarną UMK, a kolejne dwie osoby staną przed komisją jeszcze we wrześniu. Uczelnia, po wykryciu mechanizmu oszustw, zaostrzyła procedury udzielania zapomóg na zakup okularów korekcyjnych.

Autor: INTERIA.PL/PAP

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00