POLSKA I ŚWIAT:

Podsumowanie salonu

Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2009 to największa dziś w kraju kampania informacyjna dla młodzieży – licealiści dowiadują się wszystkiego o zbliżających się egzaminach maturalnych oraz ofercie dydaktycznej uczelni w roku akademickim 2010/2011 i zasadach rekrutacji na studia.

Swoją ofertę zaprezentowało ponad 400 szkół wyższych z całego kraju. Podczas Salonu odbyło się też ponad 200 wykładów przygotowanych przez ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych na temat egzaminów maturalnych. Największym zainteresowaniem licealistów cieszyły się wykłady o obowiązkowym od przyszłego roku dla wszystkich egzaminie maturalnym z matematyki.

Licealiści mogli zapoznać się tam z pełną listą atrakcyjnych kierunków inżynierskich. Uczniowie uczestniczyli także w seminariach, na których słyszeli o znaczeniu tych dziedzin dla gospodarki kraju, zapotrzebowaniu na tych specjalistów na rynku pracy oraz możliwościach rozwoju po technicznych czy matematyczno-przyrodniczych studiach. Spotkania zostały przygotowane przez Ministerstwo wspólnie z uczelniami.

Atrakcją salonów były ponadto spotkania z cyklu „Kawa na ławę z konsulem amerykańskim" na temat możliwości studiów w USA i procedur wizowych, spotkania prowadzili eksperci Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz przedstawiciele amerykańskich konsulatów w Polsce.

Autor: Źródło: MNiSW

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00