POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Wybory prezydenckie – sztab Prawa i Sprawiedliwości: Na razie mamy niemalże remis

Kto został prezydentem? Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Według pierwszego niedzielnego sondażu, Andrzej Duda uzyskał 50,4% głosów. Sztab Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze przyjął ten wynik z entuzjazmem.

Poseł Marek Ast przyznał, że rezultaty obu kandydatów były wyrównane – Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, otrzymał 49,6% głosów. Parlamentarzysta zwrócił uwagę również na wysoką frekwencję – 68,9% w kraju i 71% w województwie lubuskim.

To świadczy o tym, że mieliśmy dzisiaj święto demokracji. Z wygranej Andrzeja Dudy jesteśmy szczęśliwi, bo to pokazuje, że Polacy docenili 5 lat kadencji prezydenta, jego ciężkiej pracy i wkładu w te wszystkie przemiany, które w Polsce nastąpiły. No i oczywiście program – to, co zaoferował Andrzej Duda, jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne, niż propozycje Rafała Trzaskowskiego. Na tę chwilę mamy niemalże remis, bo to jest niespełna punkt procentowy przewagi, ale w pierwszej turze było podobnie.

Euforii nie krył poseł Jerzy Materna, który także podkreślał, jak duża była liczba oddanych głosów.

Cieszę się ogromnie, to jest niesamowity sukces, wielka praca, naprawdę wielka praca i frekwencja. Ponad 10 milionów głosów padło na Andrzeja Dudę. To jest rekord niesamowity. Cieszę się ogromnie, że Polska zwyciężyła. Polska zwyciężyła!

Z radością, ale i ostrożnością do pierwszych wyników sondażowych podchodzi radny Zielonej Góry, Jacek Budziński. Uważa, że ze względu na wyniki obu kandydatów należy jeszcze poczekać na ostateczne rezultaty.

Poczekam jeszcze do oficjalnych wyników. Natomiast przy takiej zmasowanej kampanii przeciwko Andrzejowi Dudzie to jest wynik, który powoduje u mnie optymizm. Musimy poczekać na późniejsze wyniki z prostej przyczyny: nie wszystkie czynniki, które mają wpływ na ten wybór, zostały uwzględnione. Liczę na to, że różnica albo zostanie zwiększona na korzyść Andrzeja Dudy, albo będzie niewielka między kandydatami. Przypomnę, że z natury Andrzej Duda w wyborach, w których startował, był niedoszacowany.

Dokładne wyniki wyborów poznamy jutro bądź we wtorek.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: