ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Krótki odpoczynek od studiów – Zakopane na weekend?

Brak odpoczynku wynikający z ciągłej pracy, niejednokrotnie połączonej ze studiowaniem zdecydowania pogarsza wydajność, a jednocześnie coraz więcej młodych ludzi wręcz chwali się tym, że od dawna nie byli na wakacjach, a w ciągu dnia zamiast marnować czas na odpoczynek wolą wziąć kolejne nadgodziny w pracy lub przygotować coś na studia.

Takim postępowaniem wcale jednak nie zmierza się w kierunku awansu lub zostania studentem roku, gdyż przemęczony organizm jest o wiele mniej wydajny. Warto więc czasem wygospodarować sobie przynajmniej kilka dni wolnego, a jeżeli nie jest to możliwe to przynajmniej spędzić wolny weekend w ciekawym miejscu, w którym nie będzie się myślało o studiach lub pracy.

Wysokie koszty podróżowania

Argumentem jaki wiele osób podaje w związku z brakiem odpoczynku są wysokie koszty podróżowania. Czy jednak rzeczywiście bez wydania kilkuset lub kilku tysięcy złotych nie można nigdzie spędzić udanego weekendu? Okazuje się, że w praktyce jest całkowicie inaczej, a dodatkowo wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby można było odpocząć i zrelaksować się w urokliwym miejscu.

Krótki urlop w powiecie tatrzańskim

Z Zielonej Góry do Zakopanego jest zaledwie kilka godzin jazdy samochodem, a jednocześnie tą zimową stolicę Polski – jak wiele osób określa Zakopane – warto odwiedzić tak naprawdę o każdej porze roku. Co prawda wszystkie sekrety tego górskiego miasta najlepiej jest odkrywać zimą, gdyż można wówczas liczyć na wspaniałe widoki, ale tak naprawdę również w pozostałych miesiącach nikt nie będzie rozczarowany jeżeli zdecyduje się skorzystać z jednego z wielu szklaków turystycznych lub zwiedzić którąś z popularnych wakacji.

Dodatkowo odwiedzając Zakopane w miesiącach letnich można skorzystać z tego, że w tym okresie liczba turystów odwiedzających miasto jest nieco mniejsza, więc łatwiej będzie zarezerwować nocleg w atrakcyjnej cenie lub nie trzeba będzie martwić się kolejkami.

Gdzie nocować w Zakopanem?

O ile same koszty dojazdu lub korzystania z lokalnych atrakcji nie są wysokie, to jednak jeżeli nie wybierze się dobrego noclegu można narazić się na spore wydatki. Z tego też powodu dużym błędem jest odkładanie rezerwacji na ostatnią chwilę lub szukanie noclegu dopiero po dotarciu na miejsce. Najwygodniej jest zawczasu odwiedzić stronę, która pozwala porównać oferty wszystkich dostępnych w mieście noclegów np.: https://noclegi.pl/ i wybrać taki, który spełni oczekiwania turysty zarówno pod względem ceny jak i rozmaitych udogodnień.

Wyjątkowa randka wśród pięknych okoliczności przyrody

Wyjazd do Zakopanego z drugą połówką to praktycznie stuprocentowa gwarancja udanej randki, szczególnie że nie trzeba się przejmować pogodą, bo miejsce to zawsze zachwyca turystów. Jeżeli ktoś chce zagwarantować sobie najlepszą cenę, to powinien już teraz sprawdzić noclegi na romantyczny weekend w Zakopanem, bo dzięki temu nie tylko zyska gwarancję atrakcyjnej ceny, ale też pewność, że inne osoby nie zajmą wszystkich lepszych noclegów. Decydując się na spędzenie weekendu w tym mieście należy przede wszystkim zacząć od określenia rodzaju obiektu w jakim chce się spędzić noc. Wbrew pozorom wybranie hotelu wcale nie musi oznaczać wyższych cen, jak również oferta domu wypoczynkowego nie musi oznaczać konieczności zrezygnowania z komfortu.

Niezależnie od typu obiektu, każdy z nich został szczegółowo opisany na stronie z noclegami. Osoby zainteresowane zarezerwowaniem noclegu nie muszą jednak wierzyć informacjom udostępnionym przez właścicieli, bo oprócz nich dostępne są również opinie wielu gości. Wystarczy więc przed opłaceniem noclegu dla siebie i swojej drugiej połówki sprawdzić jak wcześniejsi goście wypowiadali się na temat poziomu obsługi oraz warunków, aby całkowicie wyeliminować ryzyko, że wynajmie się nieodpowiedni obiekt. Zakopane posiada bardzo zróżnicowaną ofertę noclegów, dlatego też będą z niej zadowoleni studenci, którzy szukają jak najtańszego obiektu jak i osoby, które chcą zaszaleć i spędzić weekend w luksusowych warunkach.

Jak spędzić czas w Zakopanem?

Chociaż wybór obiektu ma istotne znaczenie dla własnego komfortu, to tak naprawdę liczy się przede wszystkim piękno Zakopanego oraz jego okolic. Na to natomiast nie da się narzekać i to niezależnie od tego czy ktoś interesuje się sportem, kulturą czy po prostu uwielbia spacery w wyjątkowej okolicy. Nie zabraknie tu również atrakcji dla osób, które chciałyby obejrzeć ciekawe zabytki, czego przykładem są między innymi drewniany kościół, liczne budowle postawione w charakterystycznym zakopiańskim stylu czy też góralska zabudowa drewniana. Nie bez powodu tak wielu turystów fotografuje tu praktycznie wszystko – od wspomnianej już przyrody, przez wyjątkowe widoki (szczególnie wieczorową porą z Gubałówki), a na niepowtarzalnych budowlach kończąc.

Trudno jest tak naprawdę wskazać w Polsce inne, równie atrakcyjne miejsce, do którego można by bez problemu dojechać z praktycznie każdej części Polski. Jeżeli ktoś jeszcze nigdy nie był w Zakopanem, powinien to jak najszybciej nadrobić, natomiast osób znających to miasto na pewno nie trzeba namawiać do kolejnej wizyty.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: