POLSKA I ŚWIAT:

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane po raz pierwszy przez Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR.
Adresowane jest do studentów wszystkich lat i kierunków studiów, interesujących się zagadnieniami z zakresu socjologii, ekonomii i polityki.
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to trzydniowe seminarium zatytułowane: „Jak pokonać argumenty skierowane przeciwko neoliberalnej ekonomii?”, które odbędzie się w dniach 27-29 listopada 2009 r. (piątek-niedziela) w Warszawie.
Celem seminarium jest zwiększenie wiedzy jej uczestników w zakresie najważniejszych zagadnień współczesnej ekonomii oraz doskonalenie umiejętności przygotowywania artykułów publicystycznych o tematyce ekonomicznej.
 
W programie seminarium zaplanowano spotkania i wykłady m.in. z:
*prof. Leszkiem Balcerowiczem,
*dr. Wiktorem Wojciechowskim (Starszy Ekonomista Fundacji FOR),
*dr. Jakubem Borowskim (Główny Ekonomista Invest-Banku),
*Ryszardem Petru (Dyrektor BRE Banku ds. Strategii i Nadzoru Właścicielskiego, Główny Ekonomista BRE Banku),
*Marcinem Piaseckim (Zastępca Redaktora Naczelnego Dziennika Gazety Prawnej),
*Witoldem Gadomskim (Dziennikarz i publicysta Gazety Wyborczej).
 
Aby wziąć udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza, należy:
– napisać pracę pt. „Jak trwale zwiększyć poparcie społeczne dla reform wolnorynkowych w Polsce?” (objętość tekstu: do 7 tys. znaków ze spacjami, czcionka 12, Times New Roman, marginesy standardowe, odstępy 1,5 wiersza, format dokumentu: PDF),
– przesłać swoją pracę na adres mailowy Fundacji FOR: info@for.org.pl do dnia 16 listopada br. wraz z załączonym formularzem zgłoszeniowym.

Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 25 najciekawszych, a ich autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza.
O wynikach zostaną oni poinformowani mailowo i telefonicznie do dn. 20 listopada br. Wszyscy uczestnicy Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza otrzymają pamiątkowe certyfikaty, a autor najlepszej nadesłanej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.

Udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie, a osobom spoza Warszawy zwraca koszty dojazdu oraz zapewnia nocleg w hotelu, w którym będzie odbywało się seminarium.
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza realizowana jest dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha.

Regulamin

Autor: Radio Index

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00