ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Jaki jest najlepszy program antywirusowy?

Phishing to jedno z najbardziej niebiezpiecznych zjawisk, na jakie użytkownik możne natknąć się w Internecie. Jest to wyłudzanie poufnych informacji osobistych, takich jak hasła do logowania, numery kart kredytowych i inne informacje, pozwalające podszyć się cyberprzestępcom pod kogoś innego. Internauta najczęściej podpuszczany jest przez wiadomość od pozornie zaufanej osoby czy instytucji, której takie dane mogłoby być potrzebne, w której zamieszczony jest link do strony do złudzenia przypominającej nam oryginalną. Ostatnio znanym przykładem tego typu działań jest podszywanie się przestępców pod znane Polskie banki.W tym miejscu warto przypomnieć, że żadna poważna instytucja nie prosi użytkownika o podawanie poufnych informacji przez e-mail.

Przed phishingiem powinny nas skutecznie chronić programy antywirusowe, chociaż pamiętać trzeba, że żaden, nawet najbardziej zaawansowany program nie zastąpi nam zasady ograniczonego zaufania. Najnowsze antywirusy radzą sobie pomimo to dobrze z rozpoznawaniem i blokowaniem prób wyłudzania danych w internecie.

Wykorzystując 187 adresy fałszywych stron internetowych, które próbują wyłudzić w sieci dane użytkowników, AV-Comparatives postanowiła sprawdzić jak wybrane programy antywirusowe radzą sobie z ochroną użytkownika przed tego typu atakami. Podczas trwania testów pod uwagę wzięto pułapki phishingowe, wyłudzające różnego typu dane: loginy i hasła do platformy PayPal, dane dostępowe do kont bankowych, e-mail, portali społecznościowych i dane kart kredytowych. AV-Comparatives sprawdziła także, czy antywirusy nie mylą normalnych bezpiecznych witryn z niebezpiecznymi phishingowymi i nie tworzą ten sposób tzw. fałszywych alarmów.

W całkowicie niezależnym rankingu firmy AV-Comparatives wygrywają antywirusy ESET i Kaspersky, które blokują aż 99 procent witryn, podstawionych przez cyberprzestępców w celu wyłudzenia danych. Na drugim miejscu z 98-procentową skutecznością znalazły się antywirusy od Bitdefendera, Trend Micro i McAfee. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Fortinet (97 proc.), BullGuard (96 proc.), Panda, Sophos (94 proc.), Emsisoft (89 proc.), eScan (88 proc.), F-Secure (87 proc.), Vipre (86 proc.), Avast (82 proc.) oraz G DATA (80 proc.).

Źródło: pliki.pl

Autor: Art. sponsorowany

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: