POLSKA I ŚWIAT:

Byliśmy na Poznań Game Arena 2017 [RELACJA]

Kolejna edycja Poznań Game Arena przeszła do historii. Między 6., a 9. dniem października przez halę poznańskich targów przewinęło się ponad 70 tyś osób, dzięki czemu kolejny rekord frekwencji został pobity.

PGA, to wydarzenie w trakcie, którego gracze z całej Polski mogą zapoznać się z nowinkami technologicznymi, dowiedzieć się jak rozbudować swój komputer, tak, aby gry działały na nim płynnie oraz wziąć udział w turniejach Counter Strike czy League Of Legends.

Firmy z dziedziny IT nie narzekały na frekwencje przy swoich stanowiskach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się okulary VR, które prezentowała firma Samsung.

Spośród wszystkich rzeczy, które pokazujemy czyli: telefony, tablety, telewizory mimo wszystko największym zainteresowaniem cieszą się okulary wirtualnej rzeczywistości. Mamy trzy stanowiska do prezentacji, dwa z nich zintegrowane są z fotelem, który rusza się we wszystkie strony i dzięki temu mamy wrażenie jakbyśmy byli na rollercoasterze. Natomiast kolejne stoisko, to narty, dzięki którym po nałożeniu okularów czujemy się jak na stoku narciarskim.Arkadiusz Lenart

Bogatą ofertę dla graczy miał Asus Polska. Zaprezentował nowe płyty główne oraz kilka modyfikacji komputera. Furorę robił mod zbudowany ręcznie na silniku Mercedesa V8. Platforma PC do grania jest bardzo wymagająca, składając komputer trzeba pamiętać o kilku sprawach:

Zasada jest prosta. Im mocniejszy sprzęt tym w więcej gier można zagrać, ale to nie znaczy, że trzeba wydawać majątek.Agnieszka Oware z Asus Polska

Organizatorzy PGA zaprosili także producentów klawiatur i myszy. W e-sporcie liczy się zdolność szybkiego reagowania, a to zapewnia sprzęt o odpowiedniej konfiguracji. Każda dyscyplina sportowa wymaga inwestowania w siebie i w sprzęt. Bez dobrze dobranej myszki czy klawiatury nie ma sukcesu.

I

lu graczy tyle jest gustów. Każdy gra inaczej, jedni preferują obszerne ruchy myszą. Ważne jest również, to, aby mieć dobrze dobraną podkładkę. Michał Dublaga z Genesis

Poniżej prezentujemy rozmowy z firmami, które pojawiły się na PGA 2017 oraz galerię zdjęć.

Arkadiusz Lenart Samsung Polska

Agnieszka Oware Asus Polska 

Wojciech Jaras MSI Polska 

Lesław Wąsacz Alienware 

Konrad Adamczewski wydawnictwo Techland Pro Evolution Soccer 2018 

Michał Dublaga Genesis

Marcin Łobacz Modecom Volcano 

Michał Rozpędowski Lioncast

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00