InformacjeKulturaKULTURA:LUBUSKIE:

Z Kożuchowa na Mount Everest!

Pochodzi z Kożuchowa, mieszka w Londynie, wybiera się na Mount Everest. Lubuszanka Rita Bładyko – jako jedyna kobieta – weźmie udział w ekspedycji Polish Everest Expedition 2018.

 
Co robi kobieta, jeśli ma marzenie? Spełnia je! Pani Rita miała marzenie – wejść na górę Aconcagua w Andach. Pierwsze marzenie spełniła, później już poszło: Kilimadżaro, Mount Blanc. A  jak trafiła z Kożuchowa do Londynu?

Rita Bładyko

Kolejne, nie tylko górskie szczyty, pewnie czekają na osobę tak ciekawą świata.Przed nią najważniejsze. Rita Bładyko weźmie udział w ekspedycji Polish Everest Expedition 2018, organizowanej przez stowarzyszenie Klub Alpinistyczny „Homohibernatus”. Celem wyprawy jest Azja z Himalajami i zdobycie największego szczytu– Mount Everestu (8 848 m n.p.m.). Ekspedycja planowana jest na 40. rocznicę pierwszego polskiego wejścia na Mount Everest przez Wandę Rutkiewicz. Udział w nim weźmie 10 doświadczonych alpinistów i podróżników, ale kobieta jest tylko jedna- nasza Lubuszanka!

Jeśli jesteście ciekawi planu tej ekspedycji , zajrzyjcie na stronę: www.everest2018.pl

Wyprawa na żaden szczyt, nie jest łatwa, ta w dodatku jest bardzo droga, nie tylko jeżeli chodzi o sprzęt, ale również o transport, dlatego uczestnicy ekspedycji potrzebują naszej pomocy. Jak sobie radzą

Rita Bładyko

Burmistrz Kożuchowa również jest zaangażowany, a my mocno trzymamy kciuki i przesyłamy mnóstwo pozytywnych wibracji, żeby wszystko się udało! Oby Pani Rita spełniła swoje marzenie, bo jest osobą wyjątkowo pozytywną, energiczną i pełną pokory wobec gór.


Jeśli i ty chcesz wesprzeć wyprawę Rity Bładyko, możesz to zrobić za pośrednictwem strony https://www.gofundme.com/rejyj-everest-2018.

 

Dla zainteresowanych zapis całej rozmowy z  Panią Ritą Bładyko, w której opowiada o tym, czym się zajmuje na co dzień, jak przygotowuje się do wyprawy i co czeka ją za 1, 5 tygodnia.

cała rozmowa z Ritą Bładyko

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00