HOTZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Los Falubazu przechodzi w ręce rywali! Zielonogórzanie przegrali z Unią!

Znów z nieba do piekła! Marwis.pl Falubaz przegrywa z Fogo Unią Leszno 44:46 po dramatycznym meczu. 

Przed ostatnim biegiem był remis 42:42. W ostatniej gonitwie początkowo prowadził Max Fricke, którego na czele stawki wyprzedził Piotr Pawlicki, zaś trzeciego Patryka Dudka na dystansie ograł Emil Safutdinow. Zielonogórzanin do końca próbował odbić pozycję. Rosjanin na mecie był dosłownie o centymetry przed “Duzersem”.

Chwilę wcześniej w ekstazę publiczność wprawiła para Matej Žagar – Piotr Protasiewicz, która w czternastym biegu podwójnie pokonała Jasona Doyle’a i Janusza Kołodzieja.

Falubaz w drugiej fazie zawodów odrabiał 6 punktów straty. W jedenastej odsłonie świetnie ze startu wyszedł Damian Pawliczak, ale na wyjściu z pierwszego łuku postawiło motocykl żużlowca Falubazu, obok którego błyskawicznie przemknęli Sajfudinow i Doyle. Duet leszczynian pojechał po dublet i po tym wyścigu Unia prowadziła 36:30.

Dla Falubazu najwięcej punktów zdobyli Max Fricke – 12 oraz Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz po 10. W zespole Unii kapitalny mecz w wykonaniu Piotra Pawlickiego – 14 “oczek”. Jedynym pogromcą leszczynianina okazał się Fricke.

Falubaz wrócił z dalekiej podróży, ale nie zdołał przechylić szali na swoją korzyść. Zielonogórzanie mogli sobie już dziś zapewnić utrzymanie w PGE Ekstralidze. Po porażce, najpewniej losy ekstraligowego bytu rozstrzygną się w ostatnim meczu grudziądzan z częstochowianami.

Teraz przed Falubazem arcytrudny mecz we Wrocławiu. Spotkanie z Betardem Spartą 20 sierpnia. Dwa dni później mecz GKM-u z Włókniarzem. Jeśli grudziądzanie wygrają, Falubaz spadnie do I ligi.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: