HOTZIELONA GÓRA:

W III LO będą płacić uczniom za szczepienia!

W czwartek, 9 września uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego  będą mogli zaszczepić się w szkole przeciwko COVID-19. Jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson zostanie podana przez pracowników zielonogórskiego Aldemedu.

By zachęcić młodzież do szczepień, ustalono również nagrody dla klas, w których będzie najwyższy współczynnik zaszczepienia.  Kwotę w wysokości 5 tysięcy złotych otrzyma klasa, w której zaszczepieni będą wszyscy uczniowie, kolejne 3 tysiące i 2 tysiące złotych.

Skąd taki pomysł? Zbigniew Kościk, dyrektor szkoły przyznaje, że zeszłoroczne wyniki matur nie były zadowalające, zaś nauczanie zdalne utrudniło naukę przedmiotów eksperymentalnych. Chce więc jak najdłużej uchronić szkołę przed nauczaniem zdalnym. Podkreślił, że uczniowie są bardzo świadomi sytuacji.

Młodzież mamy bardzo świadomą. Warto zauważyć, że poziom wyszczepienia w niektórych klasach już teraz jest bardzo wysoki. Zdecydowanie wyższy niż w ogóle w społeczeństwie. W jednej z klas na 30 osób zaszczepiło się 22 uczniów. Niewiele brakuje do 100 procent współczynnik zaszczepienia.

System motywacyjny dotyczący wynagradzania klas za szczepienie został wcześniej ustalony z radą rodziców. Materiał przygotowała Izabela Budakowska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: