Trzecia porażka Zastalu

Do trzech razy sztuka? Nie tym razem. Enea Zastal BC przegrał trzeci mecz w tym sezonie. Zielonogórzanie ulegli w premierowym domowym spotkaniu Grupie Sierleccy Czarnym Słupsk 85:93.

Aż czterech graczy zielonogórzan spędziło na parkiecie ponad 30 minut. Najwięcej, ponad 35 min. grali Przemysław Żołnierewicz i Dusan Kutlesić. Ten drugi zdobył dla Zastalu najwięcej, 23 pkt. “Żołnierz” rzucił 20 punktów. Siła zielonogórzan opierała się na pierwszej piątce. Zmiennicy Zastalu zdobyli tylko 14 punktów, rezerwowi Czarnych dla porównania 45.

Pierwsza połowa wyrównana, ze wskazaniem na zielonogórzan. Do przerwy Zastal prowadził 48:46. Po zmianie stron prowadzenie przeszło w ręce Czarnych. Zielonogórzanie walczyli dzielnie i choć popełnili tylko 5 strat, to znacząco przegrali walkę na desce. Czarni wygrali zbiórki aż 41-29. Lepiej też dzielili się piłką, notując 21 asyst, przy 15 zielonogórzan.

Czwartą kwartę w całości słupszczanie spędzili na prowadzeniu. 2 minuty przed końcem Zastal po dwupunktowej akcji Żołnierewicza tracił tylko dwa punkty. Po chwili jednak dwa razy trafił Zack Bryant, po obu próbach niecelnie próbowali rzucać z dystansu kolejno Alen Hadzibegović i Kutlesić, a w odpowiedzi za 3 pkt. trafił kapitan Czarnych, Diante Watkins. Czarni na 40 sekund przed końcem odskoczyli na 6 pkt. przewagi i stało się jasne, że zwycięstwo pojedzie do Słupska.

W Zastalu rozczarowanie i w drugiej połowie wyraźny brak sił. Brewton po kontuzji twarzy zagrał niemal z marszu. Amerykanin grał w masce ochraniającej twarz, ponadto ze złamanym palcem grał Sebastian Kowalczyk. Zielonogórzanom brakuje zarówno centymetrów i siły pod koszem, jak i wsparcia na “kierownicy”. Kreowany na pierwszego rozgrywająceo Glenn Cosey wyjechał do Stanów Zjednoczonych z powodów rodzinnych (śmierć ojczyma). Trener Oliver Vidin pytany na pomeczowej konferencji o Amerykanina powiedział, że nie wiadomo czy ten w ogóle wróci do zespołu.

Kolejny mecz Zastal, który ma na koncie komplet trzech porażek rozegra za tydzień, 13 października w Toruniu z Twardymi Piernikami.

Poniżej pomeczowe rozmowy Macieja Noskowicza. Najpierw Szymon Wójcik, jeden z zawodników Zastalu: