HOTZIELONA GÓRA:

Ruszył nabór do przedszkoli i klas I szkół podstawowych

Rozpoczęła się rekrutacja do miejskich przedszkoli w Zielonej Górze. To nie jedyny obecnie prowadzony nabór. Także dziś wystartowały zapisy dla pierwszoklasistów szkół podstawowych. 

Wniosek o przyjęcie dziecka do placówki przedszkolnej można złożyć do końca marca. Listy kandydatów, którym udało się zakwalifikować oraz tych, którzy nie spełnili wymogów, zostaną opublikowane 23 kwietnia o godzinie 12.

Kandydaci zakwalifikowani będą mieli czas od 23 do 28 kwietnia, żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Nie wszyscy zawsze się decydują na przyjęcie do przedszkola. I wówczas 30 kwietnia zostanie opublikowana pełna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli. 

Nieco krócej, bo do piątku 26 marca, potrwa rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych. Podobnie jak w przypadku naboru do przedszkoli, tak i tutaj, komisja weryfikująca poda najpierw nazwiska osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Obie listy zostaną opublikowane 26 kwietnia o 13.

Rekrutujemy do szkół podstawowych tylko i wyłącznie na wolne miejsca te osoby, które nie mieszkają w obwodzie danej szkoły. Wnioski można składać drogą elektroniczną lub osobiście w placówce. Można wybrać trzy szkoły, do których rodzice chcą posłać swoje dziecko. Ale cały czas mówimy o trzech szkołach poza obwodem zamieszkania. 

Do 29 kwietnia rodzice przyszłych pierwszoklasistów będą musieli złożyć oświadczenie woli przyjęcia dziecka do danej szkoły. Dzień później placówki udostępnią listy osób przyjętych oraz tych, którym nie udało się dostać. Szczegółowe informacje o sposobie składania wniosków, terminarz oraz wykaz potrzebnych dokumentów znajdziecie na stronie zielonogórskiego magistratu oraz poszczególnych placówek edukacyjnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: