HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko COVID 19

Już od jutra (tj. od poniedziałku) ruszają szczepienia nauczycieli i opiekunów przeciwko Covid 19. Taką decyzję już wcześniej podjął minister zdrowia. 

Szczegóły szczepień mają być na bieżąco ustalane między dyrekcjami poszczególnych szkól a szpitalami węzłowymi. Nadzór nad procesem szczepienia będzie pełnił lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Dyrektor tej placówki Piotr Bromber stwierdził w rozmowie z Radiem Index, że w ostatnich tygodniach zmieniło się diametralnie zdanie poszczególnych grup społecznych na temat szczepień.  – Ludzie chcą się szczepić – mówił Piotr Bromber

Ten temat wygląda inaczej niż kilka tygodni temu. Proces szczepień rozpoczął się 27 grudnia. Zainteresowanie dziś jest zdecydowanie większe i jest oczekiwanie na moment zaszczepienia. 

Mimo zmniejszającej się liczby zakażań koronawirusem Piotr Bromber uspokaja.  – Nie można mówić o tym, że wygraliśmy z wirusem – mówił szef lubuskiego NFZ.

Daleki jestem od takich tez. Koncentrujemy się na działaniach “tu i teraz”. Podejmujemy działania, które są ukierunkowania na sytuację pandemiczną oraz na pacjentów, którzy mają inne rozpoznania. 

Przypomnijmy, jeśli chodzi o województwo lubuskie, w tej chwili zaszczepionych w naszym regionie jest ponad 30 tysięcy osób.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: