HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Radni klubów koalicyjnych chcą odwołania przewodniczącej sejmiku!

Coraz goręcej w sejmiku województwa lubuskiego. Radni klubów koalicyjnych złożyli wniosek o odwołanie obecnej szefowej sejmiku – Wiolety Haręźlak. Bo jak mówią “przewodnicząca nadużywa swoich kompetencji”. 

Zarzutów pod adresem obecnej przewodniczącej nie brakuje. Za ten główny, radni klubów koalicyjnych, uważają blokowanie obrad. Dla przypomnienia – zrywanie sesji sejmiku trwa już od ponad miesiąca. Co za tym idzie – w miejscu stanęły lubuskie inwestycje. Radnym nie podoba się też bałagan w porządku obrad.

Chcę podkreślić, że przede wszystkim pani przewodnicząca złamała art. 21 ustawy o samorządzie województwa, w którym wyraźnie ustawodawca wskazuje, że to wnioskodawca ustala porządek obrad sesji nadzwyczajnej. Natomiast pani przewodnicząca, na sesji nadzwyczajnej, nie dopuściła do głosu wnioskodawcy, który nie mógł przedstawić uchwały w sprawie zmian w budżecie.

 

Dodatkowo radni klubów koalicyjnych zarzucają obecnej przewodniczącej brak współpracy ze wszystkimi klubami.

To jest jedno z głównych zadań. Nie wspomnę już o tym, że przewodniczący powinien współpracować z wiceprzewodniczącymi sejmiku, których jest troje. Takiej współpracy nie ma. Z dużą przykrością muszę powiedzieć, że nie zauważam ani cienia chęci do jednoczenia. Szukania kompromisu i tego co jest wspólne dla wszystkich radnych. 

Pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącej sejmiku podpisały się trzy kluby – PSL, Koalicja Obywatelska oraz SLD. Kontynuację sesji sejmiku województwa lubuskiego zaplanowano na poniedziałek 15 marca. Dodajmy, że głosowanie nad odwołaniem nie może odbyć się w trybie obrad zdalnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: