HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

PSL ma pomysł na ratunek gospodarki w dobie pandemii: Pomagajmy nie szkodząc!

Lubuscy przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego mają propozycje na przetrwanie lockdownu. Ich rozwiązania dotyczą przede wszystkim przedsiębiorców. A powstały one na podstawie obserwacji wcześniejszych działań rządu. 

Według działaczy PSL-u pierwszym błędem, jaki popełnia rząd, jest podwyższanie, a nawet nakładanie nowych podatków zamiast obniżania tych dotychczasowych. Pozwoliłoby to na zwiększenie konsumpcji.

Również tutaj nasz apel jest do samorządów o zwalnianie branży gastronomicznej z opłat koncesyjnych na alkohol. Po trzecie wprowadzimy dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych. To jest bardzo ważne. Dalej – wsparcie finansowe powinno być ze strony państwa w celu zabezpieczenia miejsc pracy. To jest ważne, żeby je utrzymać. Żeby ten dochód narodowy był wytwarzany.

Polskie Stronnictwo Ludowe jest przeciwnie także całkowitemu zamknięciu hoteli i gastronomii. Osoby, które są już zaszczepione i nabyły odporność powinny mieć możliwość do korzystania z ich usług. A co za tym idzie – byłaby to też szansa na zarobek dla przedsiębiorców.

No i również obniżenie podatku VAT i akcyzy na paliwo. To przecież jest bardzo duży wpływ. Teraz widzimy ponad 5 złotych, oby nie doszło do 6. To ma niebagatelny wpływ na wzrost cen wszystkich produktów, wytwarzanych w naszym kraju. No i oczywiście energia elektryczna.

Tutaj według PSL ceny też powinny pójść w dół. Na liście pomysłów nie zabrakło też rozwiązań dla kredytobiorców.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: