HOTROZMOWA NA 96 FM:

Po co nam wiedza o stanie powietrza?

Przybywa miejsc do monitorowania jakości powietrza w mieście, o tym już mówiliśmy. Obecnie mamy dwanaście stacji jakości powietrza. 

To temat bliski m.in. Dariuszowi Legutowskiemu. Radny Koalicji Obywatelskiej w Rozmowie na 96 FM mówił o tym, jak ważne są dla nas informacje o stanie powietrza w mieście.

Czujniki nie tylko mierzą poziom zanieczyszczeń, ale też temperaturę powietrza, ciśnienie, wilgotność i zapisują te dane. Mamy historię tych odczytów z okresu półtora roku, co pozwala nam też przewidzieć to jak, w jakich okresach i w jakim miejscu miasta sytuacja wygląda.

Radny Koalicji Obywatelskiej mówił też o edukowaniu w tym temacie. To proces długi, ale bardzo ważny.

Nie tylko mieszkańców, ale w szkołach. Chcemy, żeby one aktywnie włączyły się w edukację. Do tego potrzebna jest współpraca z miastem. Powstała fajna inicjatywa, która nazywa się edukacyjna sieć Edukacyjna Sieć Antysmogowa, której patronem jest Polski Alert Smogowy i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Dariusz Legutowski w rozmowie z Kają Rostkowską mówił też o budowie obwodnicy południowej i amfiteatrze. Cały program na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: