LUBUSKIE:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Piłka ręczna: Derby dla Gorzowa!

Piłkarze ręczni PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrali ze Stalą Gorzów 29:35 w I-ligowych derbach Ziemi Lubuskiej.

Gospodarze dotrzymywali kroku faworyzowanej ekipie gości tylko w pierwszej połowie. AZS prowadził różnicą 3-4 goli, a Stal dopiero w końcówce doprowadziła do wyrównania. Po pierwszej połowie był remis 17:17.

Początek drugiej części był decydujący. Stal wyszła na parkiet pewniejsza, zdobyła kilkubramkową przewagę i do samego końca kontrolowała mecz. Ostatecznie zielonogórzanie, mimo ambitnej postawy, przegrali różnicą sześciu goli.

Najwięcej goli dla zwycięzców po 9 rzucili Aleksander Kryszeń i Wiktor Bronowski, dla  akademików 6 bramek trafił Hubert Kuliński i 5 Robert Góral.

Zobaczcie, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.