HOTZIELONA GÓRA:

Oczyszczalnia ścieków już po rozbudowie [WIDEO]

Zakończył się czwarty etap projektu “Gospodarka ściekowa na terenie aglomeracji Zielona Góra”. Jego realizacja rozpoczęła się w 2017 roku. Dziś miasto chwali się korzyściami, jakie projekt ma przynieść dla mieszkańców. 

Jak mówi Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta miasta, chwalić jest się czym. Wybudowana została bowiem sieć kanalizacji sanitarnej w sołectwie Zatonie, sieci wodociągowej sołectw Krępa i Łężyca oraz poddano modernizacji miejski fragment sieci kanalizacyjnej.

Jesteśmy zainteresowani również tym, aby minimalizować koszty związane z funkcjonowaniem naszej oczyszczalni. Stąd wykorzystanie tej biogazowni. Zastosowaliśmy też fotowoltaikę. Tak jak inwestujemy w elektryczne autobusy, tak chcemy inwestować w gospodarkę wodno – ściekową.

O tym, że jest to wielki skok cywilizacyjny przekonuje także Tadeusz Rzepecki, przewodniczący Izby Gospodarczej “Wodociągi Polskie”.

 

Biogaz, który jest surowcem energetycznym. Co oznacza, że dana placówka ma własną energię energetyczną, czyli oszczędza. Koszt inwestycji to ponad 62 miliony złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: