HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Obwodnica Zachodnia? Rząd deklaruje pomoc finansową! [WIDEO]

Będą pieniądze na Obwodnicę Zachodnią Zielonej Góry. Dziś podczas briefingu prasowego rząd zadeklarował, że chce przeznaczyć na ten cel kwotę 63 mln złotych, co stanowi ponad 50 procent inwestycji.

Taką informację przekazał Waldemar Buda – wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

To jest jeden z niewielu przypadków, gdy wychodzimy z taka inicjatywą. Te argumenty, które padały ust samorządowców, są przekonywujące. Wyłożyliśmy dużą sumę na most w Pomorsku, musimy być konsekwentni.  

Miasto miałoby przeznaczyć na ten cel 16 milionów. – To może nas tylko cieszyć- mówił prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, którego zapytaliśmy dlaczego ta inwestycja jest tak ważna nie tylko dla naszego miasta.

Nie wyobrażam sobie kolejnych tirów w Zielonej Górze. To jest zgroza. Do 120 milionów dołożono kolejnych 60 milionów. Nie trzeba było przekonywać pana ministra. Mam nadzieję, że nie będę musiał błagać pani marszałek.  

Rząd chce, aby resztę kwoty na inwestycję przeznaczył samorząd województwa lubuskiego.  – Nie wyobrażam sobie aby marszałek Elżbieta Polak miałaby nie przeznaczyć środków na ten cel – dodał wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Wierzę w mądrość pani marszałek. Robimy inwestycję ważną, nie inwestycję PIS czy PO. Rozwiąże ona wiele problemów komunikacyjnych. To chyba dla wszystkich jest zrozumiałe. 

W realizację tej inwestycji ma się również zaangażować wojsko.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: