PIŁKA NOŻNA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Lechia pewnie pokonuje Odrę Wodzisław! [WIDEO]

Czwarte zwycięstwo Lechii Zielona Góra w tym sezonie w III lidze. Podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali Odrę Wodzisław Śląski 3:0 (1:0).

Rywal to marka z przeszłością w ekstraklasie. Ostatni raz wodzisławianie grali w elicie dekadę temu. Teraz powoli odbudowują się, są beniaminkiem w III lidze.

I od trzeciej minuty musieli gonić wynik w Zielonej Górze. Ten strzałem głową otworzył Mykyta Łoboda, wykorzystując dośrodkowanie od Bartosza Koniecznego. Łoboda w sobotę był niemal wszędzie na murawie. To on też sprawił, że jeszcze w pierwszej połowie Odra grała w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na Łobodzie ujrzał Radosław Dzierbicki.

Tuż po przerwie, w 50 minucie drugą bramkę dla Lechii zdobył Jan Zioła, puentując po raz drugi dominację gospodarzy. Zielonogórzanie mieli też kolejne sytuacje, potem nieco oddali inicjatywę, by w doliczonym czasie gry Kornel Wieczorek ustalił wynik na 3:0.

Za tydzień Lechia zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.