HOTZIELONA GÓRA:

Komu pączka? Komu?! Tłusty Czwartek z Radiem Index!

Ile już macie na koncie? Oczywiście, że chodzi o pączki, wszak dziś Tłusty Czwartek. Średnio, podobno zjadamy 2,5 pączka w tym dniu. Radio Index, wspólnie z naszymi partnerami zadbało o to, by tę normę nieco podnieść.

Nasz redakcyjny kolega, Romek Awiński wcielił się dziś w rolę rozwoziciela słodkości, które przekazała nam Piekarnia-Cukiernia Grono. Tam też pracują osoby, które wręcz kochają pączki.

Ja preferuję pączki z powidłami śliwkowymi, taki smak kojarzy mi się z dzieciństwem. Klienci najbardziej preferują pączki z marmoladą, ale są też pączki z powidłami, różą, adwokatem, w zależności od tego, co kto lubi.

My rozdaliśmy dziesiątki pączków przedstawicielom różnych instytucji publicznych. Zajrzeliśmy m.in. na Uniwersytet Zielonogórski do rektora, prof. Wojciecha Strzyżewskiego.

Bardzo dziękuję i życzę wszystkim udanego Tłustego Czwartku w trudnych czasach! Dla mnie najlepsze są te z adwokatem!

Rektor uwielbia pączki z adwokatem, a Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej najchętniej zjada pączki różane.

Rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału, więc w czwartek możemy się objadać do woli. I ja to będę robił!

Tłusty Czwartek wciąż trwa i jeszcze na niejedną słodkość możecie sobie pozwolić. Spalaniem kalorii zajmiemy się jutro. A materiały wideo z pączkowego tournée Romka po Zielonej Górze zobaczycie na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: