HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dwugłos Kubicki vs Polak: Co dalej z Obwodnicą Zachodnią?

Czy dojdzie do skutku realizacja jednej z największych planowanych inwestycji drogowych Zielonej Góry i okolic? Mowa o Obwodnicy Zachodniej naszego miasta.

Przypomnijmy, że do inwestycji chce się dołożyć rząd, gwarantując kwotę niespełna 80 milionów złotych. Aby jej realizacja mogło się rozpocząć, do zadania musi się też włączyć samorząd województwa. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki w rozmowie z Radiem Index stwierdził, że nie wyobraża sobie sytuacji, aby marszałek województwa miałaby nie partycypować w kosztach.

Nie wyobrażam sobie, by miało nie dojść do tej inwestycji. Jest ona szacowana na kwotę 300 milionów złotych, a wkład marszałka to 15 milionów złotych. Nie da się tego zrobić bez marszałka, bo to jest droga wojewódzka. Jeśli nie podniesie rękawicy, to ta inwestycja zniknie.  

Marszałek Elżbieta Polak zarzuca miastu jednak brak spójnej koncepcji, a przede wszystkim zwraca uwagę na to, że przebieg drogi nie podoba się burmistrzowi Czerwieńska.

Rozmawialiśmy z burmistrzem Czerwieńska, bo przez jego gminę ma przebiegać inwestycja. Burmistrz potwierdził, że nie ma żadnych uzgodnień i konsultacji. Nie zgodzi się na to, by ta droga miałaby być budowana w terenie zurbanizowanym. 

Przypomnijmy, że cała inwestycja miałaby pochłonąć kwotę ponad 300 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: