HOTZIELONA GÓRA:

Dwugłos Kubicki vs Pabierowski: Czy Zielona Góra będzie miastem proekologicznym?

Czy Zielona Góra stawia na gospodarkę niskoemisyjną? Takie pytania pojawiały się podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Temat wywołał kontrowersje podczas dyskusji radnych. 

O tym, że redukcja emisji gazów cieplarnianych, termomodernizacja obiektów miejskich to elementy niezbędne w najbliższej perspektywie naszego miasta, nie trzeba było nikogo przekonywać. Radni opozycyjnej Platformy Obywatelskiej są zdania, że Zielona Góra za późno zabrała się za te tematy. Mówi szef struktur PO w Radzie Miasta Marcin Pabierowski:

Bardzo niewiele obiektów było ztermomodernizowanych, nie było wymiany oświetlenia na LED, Dziś by to procentowało, a koszty by spadły. Teraz to się pojawiło, choć nie pokoi nas to, nie ma konsekwencji w działaniu. Wskazywaliśmy na to, nie uzyskaliśmy informacji o działaniach miasta. Będziemy skutecznie obserwować wydatki środków unijnych na termomodernizację obiektów publicznych w mieście Zielona Góra. 

Radni podczas sesji przyjęli “Plan gospodarki niskoemisyjnej miasta Zielona Góra do roku 2030″. Prezydent Janusz Kubicki przedstawiał zalety tej strategii”

Tam jest myślenie, by było więcej fotowoltaiki, kwestia lamp LED-owych. To jest dokument strategiczny. Są środki na to zagwarantowane, bo staramy się je pozyskiwać. W tej chwili w dobie kryzysu energetycznego środki są potrzebne.

Strategię przyjęto głosami radnych “Zielonej Razem” i Prawa i Sprawiedliwości. Zielonogórska Platforma Obywatelska wstrzymała się od głosu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X