HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dwugłos Kubicki vs Jabłoński: Misja w Dubaju i jej znaczenie

Od wielu tygodni dużo komentarzy – również w Radiu Index – wywołuje wizyta delegacji województwa lubuskiego podczas Światowej Wystawy EXPO w Dubaju. 

Polityczne wątpliwości odnośnie tej misji gospodarczej ma głównie opozycja w sejmiku województwa lubuskiego oraz prezydent Janusz Kubicki. Włodarz miasta wielokrotnie mówił o tym, że wyjazd do Dubaju za kwotę 1,6 miliona złotych jest bezcelowy w momencie, gdy Urząd Marszałkowski chciałby, by miasto współfinansowało Szpital Uniwersytecki.

Województwo, które dostaje środki na utrzymanie szpitala, przeznacza je na wycieczki do Dubaju i utrzymanie na dziwnych etatach działaczy partyjnych w szpitalu. Jeśli województwo stać na to, to coś tu jest nie tak. Jeśli  wydawanie kwoty 1,6 miliona złotych celowa i sensowne, a jeszcze są misje do Algierii i Izraela, to może jeszcze do Burkina Faso polecimy?

Argumenty prezydenta odpiera Marcin Jabłoński. Członek zarządu województwa lubuskiego w rozmowie z Radiem Index stwierdził, że misja w Dubaju ma olbrzymie znaczenie dla lubuskich przedsiębiorców.

To wystawa organizowana cyklicznie w różnych częściach świata,. Widziałem program na te cztery dni, jest zapełniony od rana do wieczora. Nie wiem, czy ten Dubaj da się w ogóle zobaczyć. To jest ciężka praca i potrzebna, bo przedsiębiorcy z tego korzystają, nawiązują kooperacje. To nie jest zabawa, tylko ciężka robota. Nie ma to nic wspólnego z lekkim wydawaniem pieniędzy i prezydent to wie i ułatwia sobie trudną dyskusję. Jeśli chce, ja z nim usiądę i podyskutuję o najtrudniejszych rzeczach, o jakich tylko sobie życzy.

Misja w Dubaju rozpoczyna się dziś i potrwa do najbliższego piątku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X