HOTZIELONA GÓRA:

Deptak aż do… Wrocławskiej?

Czy będziemy mieli dłuższy deptak? Taką możliwość zasugerował w dzisiejszej audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki. Chodzi o ulicę Kupiecką.

Zmiany mają dotyczyć odcinka Kupieckiej aż do skrzyżowania z ulicą Wrocławską. Zniknąć ma tam część parkingowa. – Chcemy, żeby była tam szersza część dla spacerujących – mówił w Radiu Index włodarz miasta.

Jest taka koncepcja, żeby troszkę poszerzyć deptak. Aby ulica Kupiecka, do skrzyżowania z Wrocławską została nieco przebudowana. Tak, aby była tam część szersza dla spacerujących. Myślimy również o części zielonej. Mamy tam takie podwórka, z których chcemy zrobić część zieloną, połączoną z dodatkowym placem zabaw. Chcemy, żeby odchodząc od ratusza Zielona Góra też zmieniała się na lepsze.

Dodajmy, że z istniejącej części deptaka znikać będzie kostka brukowa na rzecz płyt. Na pierwszy ogień pójdzie Aleja Niepodległości.

To jest centrum miasta, chcemy, żeby w tych najważniejszych miejscach rezygnować z kostki brukowej na korzyść płyt, które są bardziej estetyczne i bardziej przyjazne kobietom, jeśli chodzi o szpilki. Kostka znajdzie zastosowanie w innych częściach miasta.

Cały program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: