HOTZIELONA GÓRA:

Czy mieszkańcy Łężycy chcą obwodnicy? Między innymi o tym rozmawiano podczas pikniku konsultacyjnego [WIDEO]

Mieszkańcy zielonogórskiej Łężycy mogli wyrazić swoją opinię na temat budowy obwodnicy zachodniej. Ale to nie jedyny temat jaki poruszono podczas niedzielnego pikniku konsultacyjnego. Pracownicy urzędu miasta pytali także o zapotrzebowanie na nową placówkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. 

Piknik konsultacyjny odbył się na pętli autobusowej, z której to każdego dnia dzieci i młodzież ruszają komunikacją miejską w kierunku szkół. I tutaj pojawia się pytanie, czy na terenie zielonogórskiej Łężycy powinna powstać nowa placówka oświatowa? Mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych.

Rodzice bardzo chętnie uczestniczą w tych rozmowach, mają swoje przemyślenia. Swoje potrzeby. Ale to, na co najbardziej wskazują to boisko. Na którym dzieci i rodzice mogliby uprawiać różne dyscypliny sportu.

Stanowcze nie mieszkańcy zielonogórskiej Łężycy mówią natomiast tirom, które miałaby przejeżdżać przez ich osiedla. Mówi Filip Gryko, radny miasta Zielona Góra.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale jeśli zostanie wybudowany most w Pomorsku, to większość ruchu pójdzie właśnie tędy. Ulicą Odrzańską. Niedawno zamontowaliśmy tutaj dwa spowalniacze żeby było bezpieczniej, a teraz się okazuje, że pojadą tędy tiry. Stąd spotkanie. Żeby mieszkańcy wiedzieli i byli zorientowani.  

Rozwiązaniem byłaby obwodnica zachodnia. Potrzebne jest jednak wsparcie finansowe w wysokości około 14 mln złotych ze strony zarządu województwa lubuskiego.

AKTUALIZACJA

Dziś zarząd województwa poinformował, że dołoży brakującą kwotę.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: