HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Będzie spór o działkę w Nowym Kisielinie?

Czy mamy kolejny spór na linii zielonogórski magistrat – zarząd województwa? Być może. Chodzi o działkę w Nowym Kisielinie, która należy do Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Przypomnijmy, jej zakupem zainteresowany był samorząd. W pierwotnej wersji miał na niej stanąć budynek biurowy, w którym miałby się mieścić inkubator przedsiębiorczości oraz unijne departamenty urzędu. Samorząd wycofał się z tego pomysłu po burzliwej sesji sejmiku. Chęć zakupu działki złożyło tymczasem miasto Zielona Góra. Potwierdził to dziś w programie „Prezydent na 96 FM” włodarz miasta   – Chcemy działać razem i wybudować inkubator – mówił Radiu Index  Janusz Kubicki.

Miasto wspólnie z województwem wybuduje kolejny inkubator przedsiębiorczości, Myślę, że będziemy szli “ramię w ramię” Jeżeli jest koncepcja, by powstał tam inkubator, to jesteśmy za. Chcę się dogadać a nie konkurować. Kowalskiego nie interesuje to, czy to jest miejskie. 

Co na to samorząd? Miał zupełnie inne zdanie. Mówi szef lubuskiej Koalicji Obywatelskiej poseł Waldemar Sługocki.

Ta inwestycja ma kosztować 25 milionów, a nie 80 i nie ma być to pałac im, Elżbiety Polak. To ważna inwestycja z punktu widzenia kreowania rozwoju społeczno-gospodarczego. Obok departamentów funduszowych ma się znaleźć inkubator przedsiębiorczości.  

Władze uczelni zdecydowały o przeprowadzeniu postepowania przetargowego w tej sprawie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: