HOTROZMOWA NA 96 FM:

A. Bocheński o obwodnicy zachodniej: Wygrali wszyscy

Nie milkną echa dotyczące obwodnicy zachodniej i wczorajszej decyzji władz województwa. Przypomnijmy, zarząd na konferencji prasowej poinformował, że dołoży 15 mln zł do tej inwestycji.

Z takiego rozwiązania cieszą się władze miasta i przedstawiciele klubu radnych Zielona Razem. Radny Andrzej Bocheński uważa, że tak naprawdę nie mogło być innej decyzji, o czym przekonywał w Rozmowie na 96 FM.

To, że prezydent Kubicki to wymyślił, to on nie zatrzymuje się, że to droga krajowa czy wojewódzka, tylko prze do przodu, bo widzi możliwość rozwoju. Tak naprawdę pieniądze województwa są symboliczne. W stosunku do tych setek milionów to są grosze.

Bocheński odniósł się też do słów politycznych oponentów, którzy krytykowali władze miasta za to, że te próbują pozyskać środki na inwestycję bez dokumentacji. Radny Zielonej Razem uważa, że właśnie teraz można przystępować do pracy. A na pytanie czy spór polityczny wygrał prezydent miasta, czy marszałek województwa odpowiedział, że wygrali mieszkańcy.

Za dwa lata nikt nie będzie myślał o tym, kto tu wygrał. Wygraliśmy my – mieszkańcy regionu, nawet nie Zielonej Góry, tylko sukces wszystkich – także gmin wokoło. Samochodów wciąż przybywa. Ruch jest potężny.

Całkowity koszt obwodnicy zachodniej szacowany jest na 110 mln zł. Blisko 80 mln zł dołoży rząd. Droga miałaby przebiegać od budowanego mostu w Pomorsku do Trasy Północnej. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: