ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sweter rozpinany męski – jak go dobrać do sylwetki?

Przy doborze swetra rozpinanego męskiego do sylwetki bardzo istotna jest kolorystyka. Wszak to ona może powodować, że mężczyzna wygląda szczuplej niż wskazuje na to jego waga.Mężczyźni, choć rzadko się do tego przyznają również dużą wagę przywiązują do sylwetki i tego jak wyglądają w ubraniach. Dlatego wybierając swetry rozpinane także kierują się określonymi zasadami.

Ciemne kolory dla mężczyzn z wydatnym brzuchem

Jeśli mężczyzna posiada dość duży brzuch, to może go skutecznie zatuszować wybierając ciemne kolory swetrów. Trudniejsze zadanie jest kiedy dodatkowo nie odznacza się zbyt wysokim wzrostem. Tutaj trzeba postawić na kontrasty, ale nie w samym swetrze, ale całej stylizacji. Przede wszystkim jeśli góra jest ciemna, to dół powinien być w jasnej kolorystyce, dzięki temu mężczyzna będzie wyglądał bardziej proporcjonalnie. W przypadku grubszych panów nieodpowiednie będą również wszelkie wyraźne desenie. Charakterystyczne romby, zamiast podkreślić stylizację raczej zwrócą uwagę na mankamenty sylwetki. Stąd trzeba wybierać jednolite kolory, a także raczej zrezygnować ze swetrów zapinanych na zamek. Niemniej jednak w przypadku swetrów na guziki, czyli klasycznych kardiganów również trzeba pamiętać o pewnej zasadzie, a mianowicie nie wybierać modeli z dwurzędowymi guzikami, które podkreślają mankamenty sylwetki.

Długie swetry dla wysokich mężczyzn

Wśród swetrów rozpinanych można znaleźć modele o dłuższym fasonie. Takie najlepiej pasują wysokim mężczyznom, gdyż nie skracają optycznie nóg. Warto pamiętać, że w przypadku niskiego wzrostu dobrze jest wybierać jednolitą i jasną kolorystykę. Podłużne pasy również mogą dobrze wpłynąć na ogólny odbiór stylizacji i noszącego ją mężczyzny. Do niego najlepiej wybrać zwykły biały t-shirt lub białą koszulę. Można pokusić się również o wzór melanżowy. Aby optycznie podnieść ramiona warto wybierać swetry zapinane z dekoltem w literę V. Dekolt może również skutecznie wydłużyć sylwetkę, a już na pewno szyję.

Jak widać zasad dobierania swetra do sylwetki jest naprawdę sporo. Jednak poznanie ich pozwoli lepiej dopasowywać ubrania, aby prezentować się atrakcyjnie. Oczywiście trzeba pamiętać o jakości materiału, aby nie skurczył się zaraz po praniu, a także zaopatrzyć się w zapasowe guziki, które pod wpływem wirowania mogłyby odpaść i się zawieruszyć. Wysokiej jakości swetry w różnych kolorystykach znajdziesz na: https://diversesystem.com/pl/on/swetry.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: