ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w pojazdach

Usuwanie wgnieceń Zielona Góra – kto pomoże, gdy karoseria samochodowa wymaga naprawy?

Samochód to dla nas narzędzie pracy, gwarancja wygody i komfortu, a nierzadko również powód do dumy. Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu był jednym z wyznaczników przynależności do klasy społecznej, dziś jest w niemal każdym gospodarstwie domowym, a coraz więcej osób decyduje się na posiadanie nawet kilku aut. Jest to podyktowane względami praktycznymi – dojazdy do pracy, do szkoły, na zakupy – posiadanie kilku samochodów to niezależność i pewność.

Wgniecenia w karoserii – to zdarza się każdemu

Więcej samochodów to również wzmożony ruch na drogach i większa ilość uczestników ruchu, co w niektórych przypadkach może generować przykre w konsekwencjach zdarzenia – kolizje, wypadki czy lekkie stłuczki. Stłuczki zdarzyć się mogą każdemu kierowcy – zarówno temu początkującemu, tuż po uzyskaniu uprawnień do kierowania samochodem, jak i staremu wydze, który na liczniku ma tysiące przejechanych kilometrów. Czasami wystarczy nieszczęśliwy splot wydarzeń, znalezienie się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i … gotowe. W zależności od okoliczności, stłuczka i delikatna “skleja” na parkingu mogą być mniejszym lub większym problemem. Dużo poważniejszy w skutkach i konsekwencjach jest wypadek – uszkodzenia samochodu są znaczne, a czasami niestety cierpią również uczestnicy zdarzenia.

Jeśli przydarzy ci się stłuczka i samochód jest obtarty lub na karoserii są wgniecenia, nie załamuj się, to nie koniec świata. Większość takich delikatnych uszkodzeń można szybko i stosunkowo niedrogo usunąć. Jeśli nie jesteś sprawcą kolizji/wypadku, a drugi uczestnik ma ważne ubezpieczenie, jego ubezpieczyciel pokryje szkody. Również jeśli to ty jesteś sprawcą, a masz dobre ubezpieczenie, być może nie będzie konieczności inwestowania własnych pieniędzy – tutaj wszystko zależy już od indywidualnych warunków ubezpieczenia.

Największą bolączką kierowcy dbającego o estetykę auta, są rysy i wgniecenia. W przypadku usuwania wgnieceń w karoserii, o ile jest to możliwe, najlepiej wybrać nowoczesne metody nieinwazyjnego usuwania wgnieceń samochodowych. Współcześnie dostępnych jest kilka metod, które umożliwiają szybkie, skuteczne i tanie usuwanie wgnieceń, bez szkody dla samej karoserii.

Nowoczesne usuwanie wgnieceń Zielona Góra

Ogromną przewagą bezinwazyjnych metod usuwania wgnieceń takich jak PDR czy Glue Puller jest tempo prac – w zależności od ilości i rozmiarów wgnieceń w karoserii, usunięcie uszkodzenia zajmuje od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Nie ma nawet konieczności oddawania samochodu do warsztatu – wiele firm, w tym również firma HD Master, oferują usługę mobilnego usuwania wgnieceń.

Na czym dokładnie polega nieinwazyjne usuwanie wgnieceń? Przy użyciu specjalnych zestawów do naprawy, wypycha się blachę do jej pierwotnego kształtu za pomocą ciśnienia lub/i ciepła. Metody te nie wymagają nakładania szpachli, szlifowania i ponownego lakierowania całego elementu, co w przypadku tradycyjnych napraw nie tylko podnosi koszt naprawy, ale i wydłuża czas samego usuwania wgnieceń. Co więcej, tradycyjne metody – szpachlowanie + lakierowanie – pozostawiają trwały ślad w elemencie karoserii, co może okazać się dużym minusem np. przy sprzedaży auta. Nie każdy ubezpieczyciel będzie także chciał pokryć koszty tego typu naprawy.

Nowoczesne metody usuwania wgnieceń są bezpieczne i skuteczne – umożliwiają usunięcie 99% wszystkich wgnieceń spowodowanych drobnymi stłuczkami na parkingu, sklejkami, jak również tych powstałych w efekcie intensywnego gradobicia.

Jeśli przytrafiła Ci się przykra przygoda w trasie, na parkingu czy też zwyczajnie ktoś uszkodził twój samochód, gdy Ciebie nie było w pobliżu – zgłoś się do nas! Usuniemy wgniecenia szybko, skutecznie, w dobrej cenie i co najważniejsze bez pozostawiania śladów! zaufaj profesjonalistom w swoim fachu – wybierz firmę z doświadczeniem, taką jak HD Master.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – nowa moda czy ratunek dla karoserii?

Wgniecenia w karoserii samochodowej mogą zdarzyć się każdemu. Niezależnie od tego jakim samochodem jeździmy czy jaki staż jako kierowca posiadamy – splot nieszczęśliwych zbiegów okoliczności i stłuczka gotowa. Czasami wystarczy niezachowanie odpowiedniej odległości, innym razem powodem może być nieznajomość przepisów czy zwyczajna chwila nieuwagi – takie rzeczy po prostu się zdarzają. Na szczęście niewielkie wgniecenia nie są powodem do rozpaczy – współcześnie możemy się ich szybko i skutecznie pozbyć, w taki sposób, że ich obecność po naprawie będzie nie do zauważenia i sprawdzenia!

Jeszcze kilka lat temu, w polskich warsztatach królowała metoda na tzw. szpachlę. Była to długo jedyna znana wielu blacharzom metoda tego typu napraw – samochód z wgnieceniem lądował w warsztacie, gdzie na uszkodzony element karoserii nakładano sporą warstwę szpachli, którą następnie równano, a finalnie cały element na nowo lakierowano. Metoda skuteczna, ale długotrwała (czas naprawy to czas nakładania szpachli, równania, polerowania, lakierowania i schnięcia – zwykle przynajmniej kilka dni). Co gorsza – na zawsze pozostawiająca ślad ingerencji w oryginalną blachę.

Nowoczesne, tzw. bezszkodowe metody usuwania wgnieceń, oferują wyciąganie wgnieceń bez ingerencji w strukturę blachy – naprawa nie pozostawia żadnych śladów, a po zakończeniu prac, karoseria wygląda jak przed stłuczką.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – co warto wiedzieć?

Metody nieinwazyjnego usuwania wgnieceń udaje się dziś zastosować w około 90-95% wszystkich przypadków wgnieceń w karoserii – w sytuacji, gdy ich wykorzystanie jest niemożliwe, pozostaje tradycyjne szpachlowanie i lakierowanie. Brak możliwości zastosowania takich metod to przede wszystkim zbyt rozległe uszkodzenie, wgniecenie na wcześniej naprawianym już elemencie lub wgniecenie w miejscu niedostępnym dla zestawów naprawczych – na szczęście są to bardzo rzadkie sytuacje.

Wyciąganie wgnieceń – szybko i skutecznie

Obecnie wykorzystuje się głównie dwie metody usuwania wgnieceń, które nie wymagają ponownego lakierowania naprawianego elementu – są to metoda PDR (z ang. Paintless Dent Repair) oraz metoda Glue Puller (potocznie zwana metodą na klej). Obie metody wykorzystują specjalne narzędzia, dzięki którym blacha karoserii przywracana jest do swojej pierwotnej formy – odzyskuje swój kształt, a przy tym nie wymaga to naruszenia oryginalnej warstwy lakieru. Oczywiście mowa o naprawach, w których w grę wchodzą tylko wgniecenia – bez zarysowań czy rys (tutaj bez lakierowania raczej się nie obejdzie). Obie metody są bezpieczne, bardzo skuteczne i co najważniejsze: ekspresowe. Usunięcie pojedynczego uszkodzenia może zamknąć się nawet w godzinie.

Co istotne, w salonach detailingu takich jak HD Master można liczyć również na usługę mobilnego usuwania wgnieceń – nie trzeba rozstawać się z samochodem na dni czy nawet godziny – specjalista wykona usługę na miejscu, u klienta.

Wyciąganie wgnieceń po gradobiciu

Gradobicie to zjawisko metereologiczne, którego nie lubią głównie rolnicy i…właściciele samochodów. Są to dwie grupy, które ponoszą szkody w wyniku silnego gradobicia. Stale zmieniający się klimat sprawia, że w Polsce w sezonie letnim takich gradobić mamy coraz więcej – w tym roku zaliczyliśmy ich już kilka, a szczyt sezonu dopiero przed nami. Auta, które ulegają uszkodzeniom w wyniku silnego gradobicia wyglądają bardzo nieestetycznie – w karoserii jest wiele małych okrągłych wgnieceń, które pozostawione same sobie na pewno nie znikną, a z biegiem czasu będą wyglądać tylko gorzej. Na szczęście również i tu z pomocą przychodzą bezszkodowe metody usuwania wgnieceń!

Niezależnie od tego jaki jest powód wgniecenia w karoserii, warto je usunąć, jeśli chcemy cieszyć się nienaganną estetyką samochodu. Tym bardziej, że dzięki nowoczesnym bezinwazyjnym metodom usuwania wgnieceń bez lakierowania, możemy zrobić to szybko, skutecznie i w dobrej cenie.

Hdmaster – profesjonalne usuwanie wgnieceń

www.hdmaster.com.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: