ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak szybko kupić ubezpieczenie turystyczne?

Sezon urlopowy powoli się rozkręca. Przygotowując się do wyjazdu, warto pomyśleć o zakupie polisy turystycznej, która zapewni spokojny wypoczynek i pomoc w razie kłopotów. Jej głównym zadaniem jest chronić ubezpieczonego przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń.

Wymienić można wiele powodów, dla których zakup ubezpieczenia turystycznego jest w pełni uzasadniony. Przede wszystkim dobra – czyli odpowiadająca konkretnym wymogom i wyposażona w odpowiednie dodatki – polisa pokrywa wysokie koszty leczenia za granicą oraz transportu medycznego do Polski. Gwarantuje również wsparcie w ramach ubezpieczeń OC w życiu prywatnym i NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz innych ubezpieczeń wchodzących w skład polisy. Wybór polisy nie jest wcale tak skomplikowaną sprawą, jak się niektórym wydaje – najlepszym rozwiązaniem jest zakup online pozwalający zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy.

Polisa na miarę indywidualnych potrzeb

Pierwszym krokiem do zakupu polisy na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/ jest sprecyzowanie indywidualnych oczekiwań względem ubezpieczenia. Innej ochrony potrzebuje rodzina wybierająca się na wczasy do Chorwacji, a innej turysta nastawiony na aktywny wypoczynek związany z uprawianiem sportów. Istotnymi wytycznymi są: termin i cel podróży (wypoczynek i zwiedzanie, spory ekstremalne, nurkowanie etc.), miejsce pobytu, wiek i stan zdrowia (informacja o chorobach przewlekłych) ubezpieczonego oraz liczba osób zgłaszanych do ubezpieczenia.

Porównanie ofert to podstawa

Nie jest żadną sztuką kupić pierwszą lepszą polisę, nie znając jej warunków i nie mając pewności, czy rzeczywiście jest właściwym rozwiązaniem w danym przypadku. Porównywanie ofert to skuteczny i sprawdzony sposób na szybki zakup ubezpieczenia, które sprosta nawet wyśrubowanym wymogom. Dzięki porównywarkom internetowym niezbędne informacje uzyskuje się od ręki. Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń i zakres ochrony ubezpieczeniowej. Przed zawarciem umowy konieczna jest lektura Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) zawierających definicje pojęć ubezpieczeniowych, katalog zdarzeń wykluczonych z ochrony oraz zasady korzystania z polisy.

Zakup polisy online – sprawnie i bez formalności

Porównywarki polis turystycznych skonstruowane są tak, aby po wyborze oferty od razu sfinalizować transakcję. Wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela, zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat polisy i dokonać zakupu. Cała procedura, włącznie z realizacją płatności online, zajmuje dosłownie kilka minut. Klient otrzymuje dokument w formie elektronicznej na adres e-mailowy, numer polisy zostaje przesłany również sms-em.

Zakup polisy przez internet opłaca się z paru powodów. Odbywa się to szybko i bez zbędnych formalności, nie trzeba wychodzić z domu. Ponadto ubezpieczenia sprzedawane online są zwykle tańsze niż te oferowane w stacjonarnych biurach agentów ubezpieczeniowych. Warto przy tej okazji przypomnieć, iż polisy turystyczne nie są drogie – koszt ochrony ubezpieczeniowej za jeden dzień zaczyna się od kilku złotych. W porównaniu np. z kosztami leczenia za granicą są to niskie stawki.

Czy EKUZ i polisa z biura podróży wystarczą?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, o której więcej informacji znajduje się na https://wakacyjnapolisa.pl/ekuz/, a także polisa z biura podróży, to popularne formy ubezpieczeń na podróż. Trzeba mieć jednak świadomość, że wynikający z nich zakres ochrony jest mocno ograniczony, a sumy gwarantowane są niskie. Żadne z tych ubezpieczeń nie pokrywa w pełni kosztów likwidacji szkód i wydatków na leczenie, co oznacza konieczność wyłożenia pieniędzy z własnej kieszeni.

W natłoku spraw, jakie towarzyszą przygotowaniom do wyjazdu, dla własnego dobra lepiej nie zapomnieć o zakupie polisy – nabytek online jest najlepszym rozwiązaniem. Ceny ubezpieczeń turystycznych nie są wysokie – polisa to szansa na uzyskanie pomocy w razie wypadku bądź nagłej choroby, a także wielu innych zdarzeń.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X