Tylko spokój i koncentracja może ich uratować

Siatkarze w weekend grają o wszystko, czyli o utrzymanie w II lidze. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego ma jasny plan: dwukrotnie pokonać, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę Juve Wakmet Głuchołazy.

W ramach przygotowań do tych spotkań akademicy zagrali sparing z Astrą Nowa Sól. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Wynik nietypowy jak na siatkówkę, trzeba wyciągać pozytywy z tego sparingu. Ja je wyciągnąłem i przekażę chłopakom. Dwa pierwsze sety w ustawieniach przybliżonych do wyjściowych wygraliśmy dwa pierwsze sety i z tego trzeba się cieszyć.Wiktor Zasowski, grający trener AZS UZ

Wiktor Zasowski, grający szkoleniowiec akademików na pozycji atakującego wystawi Jakuba Skadorwę. Od dłuższego czasu kontuzjowany był Sebastian Groblewicz, który nie wystąpi również w meczach fazy play-out.

Koncentracja i równa gra to klucze do zwycięstwa w obu spotkaniach zdaniem Macieja Januszewskiego, kapitana AZS-u.

Spokój naszej drużyny, jeżeli go zachowamy i zachowamy koncentrację oraz zagramy tak, jak w ostatnich meczach, to nie będzie tutaj żadnej niespodzianki.Maciej Januszewski, kapitan AZS UZ

Sobotni pojedynek rozpocznie się o 17:00, niedzielny o 13:00. Relacje z obu spotkań w Radiu Index. Rywalizacja w fazie play-out przebiega do trzech wygranych meczów. Poniżej rozmowa z Wiktorem Zasowskim i Maciejem Januszewskim.