Niespodzianka w Energa Basket Lidze! Stelmet przegrywa z Astorią!

Każda seria ma swój koniec, ta zatrzymała się na piętnastu zwycięstwach z rzędu w Energa Basket Lidze. Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał z Eneą Astorią Bydgoszcz 107:113.

Do przerwy Stelmet prowadził punktem, ale po zmianie stron to Astoria objęła prowadzenie. W drugiej połowie po stronie gości “szalał” Kris Clyburn. Amerykanin rzucił w sumie 35 punktów i poprowadził zespół Artura Gronka do sensacyjnego zwycięstwa w Zielonej Górze.

To był dla nas trudny mecz pod względem fizycznym. Jesteśmy w tym momencie sezonu, gdzie nasza fizyczność jest troszkę słabsza. Moi zawodnicy nie do końca błyszczeli w tym meczu, ale sędziowie również mieli z tym małym problem. Sumując te rzeczy, mamy 113 punktów straconych.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Stelmet zagrał na dobrej skuteczności rzutowej, zatrzymał się na 12 stratach, zanotował 30 asyst, ale znacząco przegrał zbiórki. Bydgoszczanie na atakowanej “desce” zebrali aż 16 piłek.

Cieszę, że trafialiśmy za 3 punkty, czego nie było w ostatnim meczu. 113 punktów na terenie takiego zespołu, jak Zielona Góra nie jest łatwo zdobyć. Myślę, że skuteczność obu drużyn była mocno wysoka, ale rzucają się w oczy zbiórki w ataku naszego zespołu. Druga rzecz, to nasza dobra egzekucja gry na pick’n’rollu. Cieszę się, że mogłem znowu wygrać w Zielonej Górze (śmiech – dop. MK).Artur Gronek, trener Enei Astorii Bydgoszcz

Wiele czasu na odpoczynek nie ma. Już w niedzielę zielonogórzanie zmierzą się w hali CRS z Avtodorem Saratów. Pojedynek w ramach ligi VTB rozpocznie się o 20:00.