Derby dla Gorzowa. Stal wygrywa z AZS-em w Zielonej Górze

Lider pokazał moc w Zielonej Górze. Stal Gorzów pokonała PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 31:27  i pozostaje liderem grupy B I ligi.

Dla AZS-u to piąta porażka w sezonie. Sporo akademików kosztował początek spotkania. Po niespełna kwadransie i bramce Aleksandra Kryszenia Stal prowadziła w Zielonej Górze aż 11:4.

Prosiłem chłopaków, żeby szybko akcji nie rozwiązywać. Za szybko oddawaliśmy rzuty i nadziewaliśmy się na szybkie kontry. Odskoczyli nam na trochę bramek. Później doszliśmy, ale kosztem naszych sił, co odbiło się chyba na końcówce spotkania.Ireneusz Łuczak, trener PKM Zachód AZS UZ

AZS zabrał się jednak do odrabiania strat i jeszcze w pierwszej połowie doprowadził do wyrównania. Na przerwę oba zespoły udały się przy jednobramkowym prowadzeniu Stali. Po przerwie wynik oscylował wokół remisu, ale z czasem przewaga gorzowian zarysowała się coraz bardziej. Ostatecznie ekipa Dariusza Molskiego wygrała różnicą czterech trafień.

Myślę, że zaważyła obrona. Byliśmy w niej lepsi, a później skuteczniejsi w ataku i to zaprocentowało. Wiedzieliśmy, że oni będą walczyć do końca. Mariusz Kłak, Stal Gorzów

W kolejny weekend AZS zagra na wyjeździe z Olimpem Grodków, zaś za dwa tygodnie, na koniec pierwszej rundy zmagań, podejmie Siódemkę Miedź Legnica.