Dwa puchary pojechały do Gorzowa

To ma być początek wieloletniej tradycji! Wielkie Derby Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn, czyli Zielona Góra kontra Gorzów Wlkp. podczas tegorocznych Bachanaliów odbyły się po raz pierwszy.

Tradycję chce budować Uniwersytet Zielonogórski wspólnie z AWF-em Gorzów. Najpierw na murawie pojawiły się panie. Zielonogórzanki zaczęły ambitnie, ale z czasem do głosu doszły bardziej doświadczone gorzowianki, które ostatecznie wygrały aż 8:0. Cztery gole zdobyła dla drużyny z północy regionu Paulina Brzozowska, po jednej Kinga Stępniak, Dorota Małecka, Beata Jarmołowicz i Aleksandra Sygit.

Zielonogórzanki miały swoje szanse i wynik nie oddaje do końca tego, co działo się na boisku. Mam nadzieję, że stanie się to tradycją i każde Bachanalia będą gościły piłkarki i piłkarzy na stadionie przy ul. Wyspiańskiego.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Po paniach murawą zawładnęli panowie. Na boisku pojawił się m.in. Michał Pawlisz, na co dzień bramkarz sekcji piłki ręcznej AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

UZ chciał pomścić koleżanki, ale od 4 minuty przegrywał po golu Bartosza Prychoda. W końcu bramkę strzelili jednak zielonogórzanie. Dobrze spisującego się bramkarza gości Wojciech Traczyka pokonał w sytuacji sam na sam Rafał Gronostaj. Ten sam zawodnik tuż po rozpoczęciu drugiej połowy okazałym strzałem głową dał gospodarzom prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach dominowali jednak gorzowianie. Optyczną przewagę i szerszą ławkę potwierdzili bramkami: wyrównującą Mikołaja Adamka i kolejnymi Pawła Kulesy i Jakuba Dominiaka. AWF wygrał 4:2 i zgarnął drugi puchar.

Zmagania podsumowali opiekunowie obu uczelni: Eleonora Sikora (AWF Gorzów) i Jacek Sajnóg (Uniwersytet Zielonogórski).