WAŻNEZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co dalej z linią numer 5 na Zaciszu?

Sprawy związane z miejską komunikacją bardzo często pojawiają się w naszej cotygodniowej audycji “Prezydent na 96 FM”. Ostatnio do naszej redakcji napisała pani Krystyna, mieszkanka Zacisza. 

Nasza słuchaczka zwróciła uwagę na ważną kwestię związaną z kursowaniem linii numer 5.

Przywrócono linię MZK nr 5, która podąża przez ul. Agrestową na ul. Działkową omijając przy tym ul. Zacisze i niestety nie dojeżdża na przystanek znajdujący się na Wojska Polskiego. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 2 z os. Leśnego i z os. Zacisze nie mają możliwości dojazdu do szkoły, w związku z czym muszą chodzić na pieszo wzdłuż ul. Zacisze, na której są przeprowadzane remonty.  Czy jest szansa, żeby zmodyfikować kurs linii nr 5 i umożliwić dzieciom z os. Zacisze i os. Leśnego bezpieczny dojazd do szkoły?

Jak się okazuje nasz program przyczyni się do pozytywnego finału, o którym pisała nasza słuchaczka. Wiceprezydent Dariusz Lesicki stwierdził, że w najbliższym czasie MZK przywróci kursowanie linii numer 5 na poprzednią trasę.

Porozmawiałem z panem prezesem MZK jak to wygląda i jak możemy pomóc, by przedłużyć tę trasę tak, aby dzieci mogły swobodnie dojechać do szkoły. Tę informację podamy. 

Czekamy na pozytywny finał tej sprawy. Warto do nas dzwonić lub pisać i pytać o bieżące sprawy związane z miastem. Program “Prezydent na 96 FM” w każdą środę o godzinie 12.30. Dzwońcie do nas: 68-326-96-96 lub piszcie: prezydent@wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00